Transfery u beniaminka! Powiew świeżości w PSŻ Poznań

Beniaminek eWinner 1. Ligi Żużlowej nie próżnuje na rynku transferowym. Od ubiegłego czwartku do niedzieli działacze PSŻ-u Poznań ogłosili nazwiska zawodników, którzy będą reprezentowali barwy żółto-czarnych w nadchodzącym sezonie 2023. 

Źródło: sport.fakt.pl

Breum zostaje!

20-latek z Danii, jeszcze zanim trafił do Poznania, skutecznie ścigał się w U-24 Ekstralidze w barwach GKM-u Grudziądz. Dobra dyspozycja zaowocowała wypożyczeniem do 2. Ligi Żużlowej, gdzie pod koniec sezonu Emil Breum miał okazję zaprezentować się w barwach „Skorpionów”. W zaledwie czterech meczach wykręcił średnią biegową 1.864, co niewątpliwie w dużym stopniu pomogło awansować drużynie na zaplecze PGE Ekstraligi.

Cyfer w PSŻ Poznań!

W piątkowe południe przedstawiciele SpecHouse PSŻ-u Poznań przedstawili nową twarz w zespole. Tym razem był to transfer Polaka, który będzie jeździł na pozycji seniora. Został nim Adrian Cyfer, który w minionym sezonie reprezentował barwy OK Bedmet Kolejarza Opole. Wówczas wystartował w 16 spotkaniach na poziomie 2. Ligi Żużlowej i zainkasował zwycięstwo w 32 z 87 biegów, w których brał udział. Dzięki temu może się pochwalić średnią biegopunktową wynoszącą 2.058, dzięki której uplasował się na 7. miejscu wśród najlepszych zawodników najniższego szczebla rozgrywkowego w Polsce.

Z Gdańska do Poznania – Adrian Gała w PSŻ Poznań!

O przenosinach Adriana Gały do SpecHouse PSŻ-u Poznań mówiło się jeszcze przed oficjalnym otwarciem okienka transferowego. Z pewnością nie powinno to nikogo dziwić. Zaległości finansowe klubu z Gdańska wobec zawodników spowodowały, że sami zainteresowani postanowili zerwać wszystkie porozumienia w sprawie kontraktu na sezon 2023. W gronie tym znalazł się m.in. Adrian Gała, który postanowił przenieść się do klubu ze stolicy Wielkopolski. W związku z tym będzie trzecim krajowym seniorem obok Adriana Cyfera i Kevina Fajfera. Działacze „Skorpionów” mogą mieć względem niego duże oczekiwania. Jego średnia biegopunktowa wyniosła 1.712, na którą złożyły się występy w 14 spotkaniach i udział w 59 biegach. 

Szwedzki „As” – Antonio Lindbaeck zawodnikiem PSŻ Poznań!

Na tyle, o ile kontrakt Gały mógł być w pewnym sensie niewiadomą, tak o angażu wspomnianego Szweda nie można było mieć żadnych wątpliwości. Pierwsze informacje odnośnie do angażu zawodnika na sezon 2023 zarząd beniaminka eWinner 1. Ligi podał kilka godzin po zwycięskim finale 2. Ligi Żużlowej

Ubiegły sezon w barwach Startu Gniezno popularny Antonio może zaliczyć do przeciętnych. W barwach drużyny z pierwszej stolicy Polski 37-latek wykręcił średnią biegopunktową 1.692 punktu na bieg. Wobec tego uplasował się na 27. lokacie spośród wszystkich najskuteczniejszych zawodników na zapleczu Ekstraligi. Pomimo tego z Lindbaeckiem wiąże się duże nadzieje, ponieważ Szwed ma bogate doświadczenie, które może pomóc PSŻ-owi utrzymać się w lidze. Sam Lindbaeck będzie najbardziej utytułowanym zawodnikiem spośród wszystkich „asów” w talii trenera Tomasza Bajerskiego. 

Do jego największych osiągnięć należą trzy zwycięstwa w pojedynczych rundach cyklu Speedway Grand Prix. Szwed był też stałym uczestnikiem cyklu w latach 2005-2007, 2011-2013 oraz 2016-2020.

Oprócz Antonio Lindbaecka w barwach PSŻ-u będą także występować Kevin Fajfer, Adrian Cyfer, Adrian Gała, Aleksandr Łoktajew, Jonas-Seifert Salk, Emil Breum i Kacper Teska.

***

Po więcej ciekawych tekstów ze świata sportu zapraszamy tutaj –> https://meteor.amu.edu.pl/programy/sport/