CD Projekt RED zapowiada nowe gry!

cyberpunk orion CD Projekt RED
źródło: twitter

Ostatnie tygodnie dla CD Projekt RED są wyjątkowo udane. Patch 1.6 do Cyberpunk 2077 oraz netflixowe Edgerunners na nowo tchnęły w życie w uniwersum stworzone przez Mike’a Pondsmitha. Sama firma notuje na giełdzie zyski. To jest idealny moment na zapowiedź nowości. Tutaj redzi poszli o krok dalej, bo zapowiedzieli aż pięć nowych projektów.

Wszystkie z nich ukryte są pod kryptonimami koncepcyjnymi. Pierwszym zapowiedzianym został Cyberpunk codename: Orion. Tytuł ma być kontynuacją Cybepunka 2077 i ma pogłębić wrażenia płynące z obcowania z uniwersum gry. Na ten moment prace nad Orionem jeszcze nie ruszyły.

Kolejne na liście są aż trzy produkcje ze świata wiedźmina. Codename: Polaris jest oczywiście wcześniej już zapowiedzianą przez studio produkcją otwierającą nową sagę wiedźmińską. Obecnie znajduje się w fazie preprodukcji. Nie podano żadnych nowych informacji dotyczących historii, czy struktury rozgrywki.

Projekt, Canis Majoris ma być tytułem oddzielonym od głównej sagi, jaką ma być Polaris. Powstaje on przy udziale zewnętrznego studia, które składa się z pracowników pracujących wcześniej nad wiedźmińskimi grami. W rezultacie możemy spodziewać się tutaj jakości poprzednich produkcji.

Ostatnią grą spod szyldu Wiedźmina jest codename: Sirius. Tworzony jest przez studio The Molasses Flood, przy współpracy CD Projekt RED. Ma opowiadać zupełnie inną historię w znanym świecie, niż do tej pory mieliśmy okazję widzieć. Dodatkowo gra ma posiadać moduł multiplayer.

Najciekawiej prezentuje się jednak ostatnia z tych zapowiedzi. Mianowicie redzi zapowiedzieli zupełnie nowy tytuł, którego pomysł przyszedł na świat w 2021 roku. Hadar od tamtej pory znajdował się on w „zamrażarce”. Projekt znajduje się obecnie w fazie kreacji pomysłu, w konsekwencji czego twórcy nie są w stanie niczego więcej ogłosić.

Najbliższe miesiące i lata z CDPR zapowiadają się na bardzo owocne. Pozostaje jedynie życzyć polskiemu studiu dotrzymania terminów oraz sprawnych testerów.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe