Staż w Wargaming, targi MWC 2019 i nowy Hollow Knight! – meteor.exe

Prowadzący: Bartosz Łojewski, Patryk Sałacki

Realizator: Agata Gliniecka

W pierwszej marcowej audycji meteor.exe poruszyliśmy wiele ciekawych tematów. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje rozmowa z przedstawicielem Wargaming.net na temat miejsc stażowych w tej właśnie firmie. Poza tym zajrzeliśmy do Barcelony i Katowic, aby przybliżyć odbywające się tam wydarzenia, a również i fani gier indie znaleźli coś dla siebie.

Pierwsza część meteor.exe to rozmowa z Senior PR Managerem Wargaming.net, Panem Konradem Rawińskim. Każdy, kto jest zainteresowany rozpoczęciem swojej przygody w branży gier komputerowych, powinien wejść na stronę firmy, w zakładkę praca i odpowiedzieć na jedno pytanie. Zakres obowiązków zależy od stanowiska, na które aplikujemy, więc trudno jednoznacznie określić jakie zadania przyjdzie wykonywać stażystom. Na pewno możliwość podjęcia takiej pracy będzie świetnym startem dla kogoś, kto chce związać swoją przyszłość z branżą gier komputerowych. Firma pokrywa koszty przelotu oraz pomaga w zakwaterowaniu, dlatego jeśli jesteście zainteresowani tą ofertą, koniecznie sprawdźcie ich stronę!

Hollow Knight: Silksong to sequel świetnej produkcji od Team Cherry. Patryk Sałacki w tej części audycji wyraził swoje nadzieje dla nowo zapowiedzianej gry, która początkowo miała być tylko DLC, a przerodziła się w coś znacznie większego.
Poza tym wspomnieliśmy również o nowej odsłonie kultowych Pokemonów: Pokemon Sword i Pokemon Shield to zdecydowanie coś, na co fani kultowej japońskiej kreskówki zwrócą uwagę, zwłaszcza że Nintendo podeszło do sprawy naprawdę dobrze.

Nie zabrakło również wieści z Barcelony, gdzie odbywały się targi MWC 2019. Fani wszelkich nowinek technologicznych związanych ze smartfonami i gadżetami do telefonów mogli dowiedzieć się, czy warto czekać na nowego Xiaomi Mi9, czy bardziej na Samsunga Galaxy S10+. Na nas największe wrażenie wywarły karta microSD od SanDisk o pojemności 1TB oraz smartfon od…Energizer, którego bateria ma wytrzymać znacznie dłużej od konkurentów na rynku.

Parę słów poświęciliśmy także Intel Extreme Masters w Katowicach, bo jak przecież przejść obok takiego wydarzenia bez słowa. Następnie dyskutowaliśmy jakie gry możemy zobaczyć w przyszłości w tego typu turniejach. Naszym faworytem okazał się Apex Legends, który przebojem wdarł się do świata Battle Royale.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Koniecznie posłuchajcie meteor.exe!