Zmalujmy coś dobrego

Kuba Czecholiński jest osiemnastolatkiem, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jego pasja to malowanie obrazów. To bardzo pozytywny chłopak z poczuciem humoru.  Jego bohaterką jest 60-letnia mama, pani Urszula. Zawsze pomocna i kochająca, jednak sama też potrzebuje pomocy. Musi przenosić syna kilka razy dziennie, co nie jest łatwe ze względu na fakt, że dom, w którym mieszkają nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Kubie i jego mamie bardzo pomoże nowy wózek inwalidzki i podnośnik do wanny, dlatego liczy się każda złotówka.

SMMW pomoc chłopakowi zaangażowali się studenci UAM z Koła Naukowego Polityki  Ekonomicznej i Społecznej. Mieliśmy zaszczyt rozmawiać z Aleksandrą Adamiszyn i Kajetanem Ostrowskim, którzy współtworzą akcję #ZmalujmyCosDobrego .

Pomóc można przekazując 1 proc. podatku na numer KRS: 0000241411 z dopiskiem „dla Jakuba Czecholińskiego”. Koncert finałowy akcji zaplanowano na 15 kwietnia. Odbędzie się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Być może ktoś z Was przegapił audycję na żywo, dlatego zamieszczamy ją poniżej.