Spotkanie światów: koty i smoki, niebiescy z zielonymi – meteor.exe

Prowadzący: Tomasz Garstka, Mateusz Stasiak

Realizator: Maciej Markowski

W tym odcinku meteor.exe głównym tematem naszych rozmów były premiery dodatków do dwóch popularnych gier online oraz współpraca, o której nie śniło się nawet filozofom.

Na początku audycji wkroczyliśmy na tereny Północnego Elsweyr. Jest to obszar, na którym odbywa się akcja najnowszego rozszerzenia do The Elder Scrolls Online. Oprócz wprowadzenia ojczyzny Khajiitów, Zenimax Online dał nam okazję wcielić się w postać nekromanty. Postacie niezależne krzywo patrzą na niemoralne rytuały odprawiane przez władców życia i śmierci, co odbiło się na rozwinięciu systemu kar i grzywn. Powróciły również stworzenia znane z The Elder Scrolls V — smoki.

Hearthstone – karcianka firmy Blizzard, otrzymała tryb przygodowy związany z dodatkiem Wyjście z cienia. Dalariańska robota to kampania jednoosobowa, w ramach której napadniemy na najważniejsze budynki tytułowego miasta. Jako najnowszy członek Ligi Z.Ł.A. odwiedzimy 5 dzielnic, w których znajdziemy zarówno cele naszego rabunku, jak i przyjazne nam tawerny, gdzie dobierzemy nowych pomocników.

Jeżeli 5 lat temu ktoś powiedziałby mi, że Microsoft i Sony zaczną współpracować, wyśmiałbym go. A jednak zdarzyło się coś niemożliwego. Wyżej wymienione firmy połączyły swoje siły jeśli chodzi o m.in. rozwoju sztucznej inteligencji oraz grania w chmurze. Czy na tym skończy się ich kooperacja? Czy możemy się spodziewać jednej, wspólnej konsoli?

O tych i o innych informacjach z cyfrowego świata dowiecie się z naszej audycji!