Polish Movie Night

Prowadzący SMM: Emilia Cieślak, Jacek Szkudlarek i Przemysław Majer wraz z członkiem ESN UAM – Mateuszem Misiem

Jaki jest najlepszy sposób na oswojenie się z polską kulturą? Poprzez poznanie polskiej sztuki, sztuki filmowej. „Filmy są najlżejszą i najbardziej chwytliwą formą sztuki dla kogoś kto jest, można powiedzieć „kulturowym outsiderem”, dla nas.” – powiedział Mateusz Miś, nasz gość, a także współorganizator wydarzenia „Polish Movie Night” organizowanego przez ESN UAM Poznań.

Dlaczego osoby przyjeżdżające do naszego kraju na wymianę studencką mogą dowiedzieć się i zwiedzić więcej kultowych miejsc niż nie jeden Polak? Dlaczego warto wdrażać obcokrajowców w naszą kulturę? Czy Polska oferuje inne, zaskakujące atrakcje, poza niskimi cenami? Zapraszamy Was do posłuchania naszej rozmowy z Mateuszem Misiem o organizacji ESN UAM, a także o szczególnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce już w najbliższą środę o godzinie 20:00 na WNPiD.

Poza tematyką filmową, zaprosiliśmy Was również do zastanowienia się nad celem Black Friday – czy jest to element wielkiej przemysłowej machiny, której zależy jedynie na zmanipulowaniu potencjalnego klienta? Czy wspaniała okazja na oszczędne i rozsądne zakupy? Sondę o Black Friday przeprowadziła Magdalena Olejnik.

Głównym i wciąż przeplatającym się tematem były jednak urodziny. Urodziny Tiny Turner, której twórczość i ciekawostki przedstawiliśmy dla naszych głodnych sensacji słuchaczy, a także Michała Szpaka, DJ Khaleda, Mesajah, Rity Ory i Adama Metelskiego.