S.T.A.L.K.E.R. 2 – twórcy odpowiadają na plotki o przesunięciu premiery gry

Według ostatnich plotek S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl miał ukazać się dopiero w 2024 lub 2025 roku. GSC Game World, twórcy gry, zdementowali te plotki, a produkcja ma wyjść w 2023 roku.

S.T.A.L.K.E.R. 2
źródło: Official S.T.A.L.K.E.R.

Źródłem tych informacji był Witalij Kazunow, redaktor naczelny portalu iXBT Games. Według jego źródeł gra nie ma szans zadebiutować w planowanym 2023 roku, ale dopiero w 2024 lub 2025. Twórcy mają nie mieć działającego demo, a projekt być stale naprawiany. Powodem jest wojna w Ukrainie – część twórców walczy na froncie, a część miała zostać przeniesiona do Pragi. Redaktor sugeruje, że w konsekwencji nowi pracownicy muszą dokonać znaczących zmian w projekcie, ponieważ wiele pomysłów było dziełem ich poprzedników.

Sami zainteresowani zaprzeczyli, jakoby S.T.A.L.K.E.R. 2 miał zaliczyć opóźnienie. W odpowiedzi na pytanie portalu Insider Gaming napisali:

Zwykle nie komentujemy plotek takich jak ta, ale ze względu na absurdalną naturę tej informacji zrobimy wyjątek. To nieprawda, a gra nie została ponownie opóźniona. Nasza data wypuszczenia [gry] to 2023, tak jak zakomunikowaliśmy to podczas wydarzenia Microsoftu [Xbox and Bethesda Games Showcase – przyp. red.] tego lata

GSC Game World dodało, żeby ufać oficjalnym źródłom na temat nowego S.T.A.L.K.E.R.-a.

Wyboista droga S.T.A.L.K.E.R. 2

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl już od grudnia ubiegłego roku regularnie napotyka kolejne przeszkody. Najpierw dużo szumu narobiła informacja o tym, że gra będzie wykorzystywać niesławne NFT, czyli niewymienialne tokeny. Za ich kupno twórcy obiecali przeniesienie modeli wybranych użytkowników do gry, gdzie pełniliby funkcję postaci niezależnej. Gracze wyraźne protestowali, dlatego dwa dni po tej zapowiedzi CGS Game World wyrzucili pomysł do kosza.

W styczniu dowiedzieliśmy się poprzez oficjalnego twittera serii, że deweloperzy zmienili datę premiery na 8 grudnia 2022 roku. Za powód podano chęć doprowadzenia S.T.A.L.K.E.R. 2 do zadowalającego stanu. Później przez wojnę studio zmuszone było do zatrzymania prac. Chcąc temu zaradzić, w marcu przez czeski Vortex nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że twórcy mają przenieść się do Pragi.

Dobre wieści przyszły wraz z majem. Na oficjalnym Discordzie GSC Game World potwierdziło wznowienie prac nad S.T.A.L.K.E.R. 2. W następnym miesiącu, podczas Xbox and Bethesda Games Showcase usłyszeliśmy, że premierę przełożono na 2023 rok. Później, w lipcu, gra trafiła do sklepu GOG, co dobrze wróżyło na przyszłość.

Niemniej Wątpliwości pojawiły się trzy tygodnie temu, kiedy Microsoft podobno zwracał pieniądze osobom, które kupiły przedpremierowo drugą część z serii S.T.A.L.K.E.R. Jednak twórcy wyjaśnili zaistniałą sytuację, tłumacząc, że to normalna procedura dla sklepu Microsoftu, kiedy produkcja nie ma określonej dokładnej daty premiery.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe