Sony: „Co najmniej rok”, tyle gracze PC będą musieli czekać na exclusivy

Sony zajmuje jednoznaczne stanowisko względem przenoszenia ich ekskluzywnych gier na rynek PC. Twierdzą, że minie „co najmniej rok” zanim exclusivy PlayStation trafią na PC. Chyba że będą to gry w ramach usługi live. Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, twierdzi, że projekty tworzone w ramach usługi live service mogą trafić na PC wcześniej.

Sony
Źródło: tech4gamers.com

Ekspansji Sony na PC ciąg dalszy

Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, zdradził że w przyszłości będzie mogli się spodziewać co najmniej rocznego czasu oczekiwania, zanim gry PlayStation trafią na PC. Jest jednak wyjątek od tej reguły. Możliwe, że gry z usługi PlayStation Live Service będą pojawiały się na PC wraz z ich premierą na konsole. Biorąc pod uwagę fakt, że firma przewiduje dziesięć gier w ramach usługi live, to jest to dość duże zobowiązanie wobec posiadaczy komputerów stacjonarnych.

Podczas wywiadu z YouTuberem Julienem Chièze, Hulst powiedział: „Chcemy mieć naprawdę silną społeczność, silne zaangażowanie od razu, gdy usługa wystartuje”. Sony może zdecydować się na wydanie tychże gier na wielu platformach w tym samym czasie. Nie ulega wątpliwości, że trzeba będzie na to poczekać – co najmniej rok czasu nim w nasze ręce trafi God of War: Ragnarok. Fani Destiny na platformie PC mogą być jednak pewni, że zakup firmy Bungie odpowiedzialnej za takie hity jak Halo czy właśnie Destiny, nie dotknie ich w tym rewirze zbyt mocno.

Należy podkreślić, że Sony przeszło niezwykłą drogę w poprawie swoich relacji z PC w ciągu ostatnich kilku lat. W lipcu ubiegłego roku firma wykupiła studio Nixxes, czyniąc je tym samym filarem PC portu. Niegdyś ta nieprzenikniona forteca, w której mieściły się ekskluzywne gry PlayStation takie jak Marvel’s Spider-Man czy Horizon: Zero Dawn finalnie upadła. Sony szacuje, że w tym roku będą w stanie zarobić 300 milionów dolarów na swoich pecetowych wydaniach.

Kolejne exclusivy od Sony w drodze!

Wydaje się też, że jakiekolwiek „popsucie się” tej relacji w najbliższym czasie jest mało prawdopodobne. Jeszcze wczoraj Hulst wspominał o nadchodzących inwestycjach „w celu wzmocnienia ekspansji Sony na PC.” Z kolei osoby zajmujące się pieczołowitą analizą danych odkryły wzmianki o możliwym launcherze PlayStation PC, które były ukryte w plikach gry Marvel’s Spider-Man. Sugeruje to, że firma planuje na stałe osiedlić się na włościach PC.

Jeśli chodzi o nadchodzące wydania PlayStation na PC, to Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei trafi na Steam 19 października. W sieci pojawiało się również wiele wzmianek i przecieków na temat zawitania produkcji Returnal na komputery osobiste. A co do The Last of Us Part 1? Cóż… Trzeba będzie dać temu jakiś rok czasu. Ah, no i nawet nie poruszajcie kwestii Bloodborna. Szkoda w ogóle waszych nerwów w tym temacie.

***

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe