5 piosenek, o których Tik Tok nam przypomniał i jesteśmy za to wdzięczni

tik tok
Tik Tok to jedna z najpopularniejszych aplikacji 2020 roku.

Tik Tok nie tylko sprawił, że mamy już dość słuchania niektórych piosenek. Tekst na ten temat możecie przeczytać tutaj. Aplikacja również przypomniała nam o utworach, o których zdążyliśmy już dawno zapomnieć. Dziś prezentujemy listę pięciu takich kawałków.

Lizzo – Truth Hurts

Lizzo – Truth Hurts

Piosenka wydana w 2016 roku, a popularność zyskała dopiero w 2019 za sprawą Tik Toka. Tak naprawdę sama wokalistka zyskała rozgłos, dopiero gdy jej kawałek został zauważony właśnie przez tiktokerów. Pomimo tego, że artystka ma już na swoim koncie epkę i trzy długogrające płyty. Lizzo otrzymała w prezencie rzeszę fanów od samego Harry’ego Styles’a, który sięgnął po piosenkę Juice podczas BBC Radio 1 Live Lounge. Jego wykonanie poniosło się wielkim echem nie tylko po internecie, ale także po Tik Toku. 

Truth Hurts odniosło tak duży sukces po trzech latach od wydania, że zostało nominowane do Grammy w 2019 roku. Z pięciu nominacji, Lizzo zdobyła jedną nagrodę w kategorii Najlepsze wykonanie pop. Jest to ewenement, zważając na to, że Grammy obejmuje wydawnictwa, które zostały opublikowane między 1 października, a 30 września każdego roku. W tym przypadku Truth Hurts nie powinno być brane pod uwagę. 

Fleetwood Mac – Dreams

Fleetwood Mac – Dreams

Nikt się nie spodziewał, że filmik, na którym mężczyzna jadący na deskorolce z napojem w ręku i z Dreams w tle stanie się viralem. Ten tiktok stał się tak popularny, że piosenka wydana w 1977 roku powróciła na różne notowania radiowe. Dreams zyskało wiele odtworzeń w serwisach steamingowych i pojawiło się na liście Top 100 w UK. Swoją wersję tiktoka nagrał także sam perksista Fleetwood Mac – Mick Fleetwood. 

Obejrzyj sławnego tiktoka!

Dodatkowo, dzięki twórcy, firma Ocean Spray zyskała świetną reklamę. Jak się okazało, filmik powstał, ponieważ Nathanowi Apodaca w trakcie jazdy zepsuł się samochód. Postanowił on nie czekać na pomoc, wziął deskorolkę, sok i pojechał. Po całym zamieszaniu firma produkująca napój podarowała mężczyźnie nowy samochód i zapas ich produktów. 

Rihanna – Desperado

Rihanna – Desperado

ANTI to płyta, która jest uważana za najlepszą w karierze Rihanny. W tym roku wybiły cztery lata od jej premiery, a nowości od piosenkarki ani widu, ani słychu. Tymczasem na Tik Toku kawałek Desperado ma się bardzo dobrze i z dnia na dzień przybywa osób, które do niego nagrywają. Co ciekawe, sam kawałek nigdy nie stał się singlem, który promował album. Dzięki remiksowi, który lata po Tik Toku możemy znów wrócić do ANTI i ją na nowo docenić. Tym bardziej że Rihanna od dłuższego czasu skupia się na promowaniu swojej marki kosmetyków FENTI Beauty. Wciąż jest brak jakichkolwiek informacji dotyczących nowego albumu poza tą, że powstaje.

Nancy Sinatra – These Boots are made for walkin’

Nancy Sinatra – These Boots are made for walkin’

Pamiętacie jeszcze ten hit z 1965 roku? Nie? To Tik Tok chętnie wam go przypomni. Córka Franka Sinatry króluje na aplikacji, a mogłoby się wydawać, że to raczej już zapomniana gwiazda. Piosenka cieszy się największym zainteresowaniem wśród dziewczyn, co nie jest niczym dziwnym. W końcu sam utwór powstał jako manifest silnej kobiety zdradzanej przez ukochanego. 

Tiagz – My heart went oops

Tiagz – My heart went oops

Każdy, kto choć raz przeglądał Tik Toka natknął się na ten kawałek. Sam utwór został wypuszczony w 2020 roku, jednak sampluje inną piosenkę. Ikoniczne słowa, które są w tytule pochodzą z musicalu Nowojorska Piękność (The Belle of New York). Oryginalne Oops w wykonaniu Freda Astaire’a to najstarszy utwór w naszym zestawieniu, bo pochodzi on aż z 1952. Kawałek przypomniany przez Tiagz’a zachęca do sprawdzenia samego filmu. 

Bezsprzecznie Tik Tok jest medium, które kreuje trendy i hity. To dzięki niemu wielu artystów stało się popularnych. Tym razem aplikacja udowadnia, że potrafi też przypominać stare, kultowe utwory. To właśnie dzięki niej młodzi ludzie mogą poszerzać swoje horyzonty i odkrywać zasłużonych dla muzyki artystów.