The Cassino i Zima na żywo, czyli relacja z koncertu

25 października młody zespół odwiedził Poznań i zagrał koncert w Klubie Dragon. Oprócz utworów z Zima EP mogliśmy usłyszeć materiał z nadchodzącej płyty The Cassino!

Mimo że, zespół dopiero debiutuje, to już dorobił się sporej rzeszy fanów, którzy nie zawiedli podczas koncertu w Poznaniu. Sala pękała w szwach nie tylko od zwolenników The Cassino ale także od osób, które wcześniej nie miały styczności z ich muzyką. Ci, którzy przyszli na koncert ze sceptycznym nastawieniem co do twórczości chłopaków, z pewnością zostali do niej przekonani. Koncert był po prostu wyśmienity.

Dopisało prawie wszystko.

Prawie, ponieważ jedynym mankamentem było nagłośnienie oraz akustyka sali. Dla osób, które stały pod samą sceną, dźwięk się zlewał w jedną całość i trudno było usłyszeć jakie dokładnie słowa padają z ust wokalisty. Więcej szczęścia mieli słuchacze z końca sali, ponieważ tam wszystko brzmiało lepiej.

Występ był podzielony na dwie części – z polskimi utworami oraz ze starszymi, anglojęzycznymi. Fani zdali egzamin i nieważne jaka piosenka była wykonywana, wszystkie znali na pamięć doskonale. W dodatku tam, gdzie udało im się znaleźć kawałek wolnej przestrzeni zaczęli tańczyć i skakać. Gołym okiem można było dostrzec ile energii dawała im muzyka w wykonaniu The Cassino.

Wokalista nie miał prostego zadania przez swój styl śpiewu, który często zakrawa o krzyk. Mimo to, dał radę, a dodatkowo przekazał głosem więcej emocji niż swoją mową ciała. Warto zaznaczyć fakt, że materiał z polskojęzycznej epki podczas występu na żywo zyskuje unikatowy charakter. Dzięki odrzuceniu zbędnego gadania do publiczności i oprawy wizualnej, całość przekazu oddziałuje na słuchacza ze zdwojoną siłą.

The Cassino w Klubie Dragon!

Podczas występu mogliśmy usłyszeć również kawałki z nadchodzącego albumu The Cassino.

Chłopaki poinformowali, że ich nowe wydawnictwo ma się ukazać już w przyszłym roku i z tego powodu zaprezentowali cztery całkiem nowe utwory. Zostały one ciepło przyjęte przez publiczność zebraną w Dragonie. Na sam koniec słuchacze doprosili się wielokrotnego bisu i do ostatniej minuty bawili się świetnie.

The Cassino potrafią stworzyć przestrzeń do rozmyślań ale także do tańca podczas swojego koncertu. Doskonale wiedzą jak rozgrzać publiczność oraz jak zaintrygować tworzoną przez siebie muzyką. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy warto jest się wybrać na występ chłopaków – to tak, bardzo warto. Nawet jeśli nie do końca przepadasz za muzyką rockową, to zdecydowanie zakochasz się we wrażliwości płynącej z tekstów tego zespołu!

Posłuchaj The Cassino – Zima EP!