Osoba stojąca za wyciekiem GTA VI chce umowy z Rockstarem

Sprawa jednego z największych wycieków w branży gier nabiera tempa. Użytkownik forum GTA, który upublicznił materiały z GTA VI chce, aby ktoś z pracowników Rockstar lub Take-Two skontaktował się z nim, by dobić targu.

Rockstar

Wspomniana osoba, która kryje się pod nazwą Teapotuberhacker, nie próżnuje i próbuje ubić interes na wycieku. Na forum GTA użytkownik zażądał, by któryś z pracowników Rockstar Games lub jego właściciela, Take-Two, nawiązał z nim kontakt. Teapotuberhacker czeka na wiadomość o treści „22559219889638875756” na Telegramie lub e-mail z oficjalnego adresu firm.

Zaktualizował również oryginalny post z wyciekiem, dodając przypis informujący, że „jest gotowy, aby negocjować umowę”. Ten post, jak i reszta w końcu zniknęły z forum za sprawą Take-Two, które zdejmuje również filmy z wyciekami na Youtube. Niemniej jednak zrzuty ekranu wpisów krążą po Twitterze, m.in. na koncie branżowego insidera, Toma Hendersona. Zniknęło także konto Teapotuberhackera na Telegramie. Podobno użytkownik obawiał się, że aplikacja może zdradzić jego lokalizacje.

Na sytuacji próbują korzystać osoby podszywające się pod Teapotuberhackera, którzy próbują „sprzedać” kod źródłowy GTA 5. Oczywiście kodu nie mają, ale liczą na naiwność ludzi, którzy gotowi są zapłacić za niego 6 cyfrową kwotę.

Znaleźli się i tacy, którzy udają pracowników Rockstar Games czy Take-Two i nawiązują kontakt z leakerem. Część z tych, którym się udało, publikuje rozmowę z nim w internecie. Zapytany o dowód na posiadanie wycieku, użytkownik odpowiada, żeby oddział IT sprawdził logi. Są to wirtualne dziennik zdarzeń, w których mają znajdować się informacje o jego włamaniu do systemu Rockstara.

O jakiej skali wycieku jest mowa?

Nie bez powodu mówi się, że jest to jeden z największych wycieków w hisorii branży gier wideo. Paczka o wielkości 3,4 GB zawiera aż 90 nagrań z prototypu GTA VI. Do tego trzeba doliczyć m.in. dokumentację oraz kod źródłowy. Ich autentyczność potwierdziły źródła branżowego insidera, Jasona Schreiera. Potwierdza ją też sam fakt, że Take-Two usuwa filmiki z wycieku z Youtube, jak i wpisy z nimi z forum GTA.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe