Kapitan Ameryka i Czarna Pantera w czasach II Wojny Światowej

Podczas targów D23 Expo zaprezentowano pierwszy teaser niezatytułowanej gry AAA od Marvela. W rolach głównych wystąpią Kapitan Ameryka oraz Czarna Pantera. Za jej produkcję będzie odpowiadać firma Skydance New Media, na czele której stoi Amy Hennig, znana z serii Uncharted.

kapitan ameryka
Źródło: gameinformer.com

Już w październiku 2021 roku Skydance New Media ogłosiło, że pracuje nad nową grą Marvela. Podczas piątkowego Disney and Marvel Games Showcase w końcu dostaliśmy pierwsze spojrzenie na nią choć… niestety było ono bardzo ograniczone.

Pozbawieni oficjalnego i ostatecznego tytułu gry, mogliśmy rzucić jedynie okiem na czołowych bohaterów: Kapitana Amerykę i Czarną Panterę. Zdaje się, że tym razem przyjdzie im się zmierzyć z Hydrą w czasach II Wojny Światowej. Wnioskując po zaprezentowanych grafikach promocyjnych możemy założyć, że fabuła rozgrywać się będzie między innymi w Paryżu oraz Wakandzie.

Skydance New Media opisało grę jako “narracyjną i zespołową grę przygodową”, osadzoną w czasach II Wojny Światowej. Spodziewać się zatem można fabuły zawierającej tryb współpracy. Świadczą o tym przede wszystkim cztery grywalne postacie, które będą pojawiać się w różnych momentach opowiadanej historii. Będą to młody Steve Rogers (Kapitan Ameryka) oraz Azzuri, czyli dziadek T’Challi i jednocześnie Czarna Pantera z okresu II Wojny Światowej. Poznamy jeszcze historię Gabriela Jonesa, amerykańskiego żołnierza i członka elitarnej jednostki bojowej dowodzonej przez Kapitana Amerykę, “The Howling Commandos”. Ostatnią postacią jest Nanali, liderka świeżo upieczonej sieci szpiegowskiej Wakandy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za cały entuzjazm i wsparcie, jakie otrzymaliśmy od fanów i jednocześnie jesteśmy podekscytowani, że w końcu możemy dać wam pierwsze spojrzenie na naszą grę podczas tegorocznego D23 Expo. Marvel był nieocenionym partnerem podczas całego procesu twórczego, gdy tworzyliśmy oryginalną historię wokół nowego zespołu bohaterów. Mamy nadzieję, że zaprezentowany sneak peak zaintrygował fanów i nie możemy się doczekać, kiedy wraz z biegiem czasu będziemy mogli podzielić się czymś więcej!

Amy Hennig

Warto wspomnieć, że sam opis gry potwierdza, że to właśnie Hennig kieruje studiem, aczkolwiek nie wspomina konkretnie o jej roli w tworzeniu gry. Niemniej jednak jest ona najbardziej znana z kierowania rozwojem serii Uncharted, jeszcze przed rozstaniem ze studiem Naughty Dog i dołączeniem do Electronic Arts w 2014 roku. Przypuszczalnie przyjmie podobną rolę również i w projekcie Marvela.

***

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe