Pokaz siły Lecha Poznań! Pierwsze zwycięstwo w Lidze Europy

Michał Skóraś po zdobyciu bramki (źródło: lechpoznan.pl)

Lech Poznań z pierwszym zwycięstwem w Tegorocznej Lidze Europy! Kolejorz pokonał przy Bułgarskiej belgijski Standard Liege 3:1 (2:1).

Na początku meczu Standard odważnie zaatakował poznaniaków, jednak to zawodnicy ze stolicy Wielkopolski strzelili bramkę jako pierwsi. W 14. minucie przepięknym podaniem w pole karne pomiędzy obrońców popisał się Pedro Tiba, a tam na piłkę czekał Michał Skóraś, który zwieńczył akcję szczupakiem. Nie minęło 10 minut, a Kolejorz prowadził już 2:0. Jakub Moder wypuścił obiegającego go Tymoteusza Puchacza, ten dograł futbolówkę pod nogi Mikaela Ishaka, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Belgowie nie pozostali dłużni. W 29. minucie piłka po uderzeniu jednego z graczy Standardu odbiła się od słupka i pleców Filipa Bednarka, po czym spadła przed pustą bramkę, gdzie czekał na nią Maxime Lestienne. W 36. minucie kontrowersyjną decyzję podjął arbiter, który nie ukarał zawodnika z Belgii drugą żółtą kartką za faul taktyczny na Michale Skórasiu. Na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 2:1 dla Lecha.

Po zmianie stron zaatakowali Lechici. W 48. minucie Puchacz ponownie obsłużył podaniem Ishaka, a ten strzałem z woleja podwyższył na 3:1. 17 minut później przewaga Lecha mogła wzrosnąć do 3 bramek, ale sędzia uznał, że futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej po podcince Ishaka. Swoje okazje mieli też Moder i Kamiński, ale ostatecznie więcej bramek nie padło i mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem Lecha.

Lech Poznań – Standard Liege 3:1 (2:1)
Bramki: Michał Skóraś 14′, Mikael Ishak 22′, 48’ –  Maxime Lestienne 29′

Lech Poznań: Filip Bednarek – Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Thomas Rogne, Tymoteusz Puchacz, Michał Skóraś (62′ Jan Sykora), Pedro Tiba (81′ Karlo Muhar), Jakub Moder, Filip Marchwiński (62′ Jakub Kamiński), Dani Ramirez (81′ Muhammad Awad), Mikael Ishak (85′ Nika Kaczarawa).

Standard Liege: Arnaud Bodart – Laurent Jans, Merveille Bokadi, Noe Dussenne, Nicolas Gavory (46′ Hugo Siquet), Nicolas Raskin (73′ Mehdi Carcela-Gonzalez), Samuel Bastien, Gojko Cimirot (88′ Joachim Carcela-Gonzalez), Michel-Ange Balikwisha, Selim Amallah (60′ Aleksandar Boljević), Maxime Lestienne (73′ Obbi Oulare).