Data premiery Uncharted na PC w przecieku od Epic Games!

Dobra wiadomość dla miłośników przygodowych gier akcji od Naughty Dog. Prawdopodobna data premiery kolekcji Uncharted: Dziedzictwo Złodziei w wersji na komputery osobiste wcale nie jest tak odległa!

uncharted
Źródło: store.epicgames.com

Przeciek na Epic Games Store ujawnił, że długo oczekiwane Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei ma pojawić się 19 października. Stronę sklepu szybko zdjęto, a następnie przywrócono do pierwotnego formatu, już pozbawionego informacji o dacie premiery oraz przedsprzedaży. Mimo to, użytkownik Twittera Wario64 uwiecznił przeciek za sprawą screenshota.

Źródło: Twitter.com/Wario64

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei, odświeżona i zoptymalizowana dla PC, trafia do sklepu Epic Games 19 października, a jeśli dodatkowo kupisz ją w przedsprzedaży, otrzymasz nowy szybowiec do Fortnitea, przypominającego hydroplan Sullyego

Głosiła strona, zanim zniknęła w cyfrowym eterze.

Aby otrzymać hydroplan, cyfrowo i metaforycznie, musisz po prostu kupić wspaniałe Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei w przedsprzedaży w sklepie Epic Games, która rozpocznie się już 20 września. Szybowiec dostaniecie natychmiast po dokonaniu zakupu. Możecie też poczekać aż wspomniany “glider” trafi do sklepu z przedmiotami Fortnite 17 listopada.

Źródło: store.epicgames.com

Uprzednio ekskluzywna dla PlayStation Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei została po raz pierwszy potwierdzona na PC we wrześniu 2021 roku. Rozpoczęły się spekulacje, że pojawi się na krótko po wydaniu wersji na PlayStation 5 zaplanowaną na początek 2022 roku. Edycja zawiera Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz samodzielny dodatek do niej, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Edycja na PS5 pojawiła się finalnie 28 stycznia, lecz do tej pory nie było śladu po wersji na PC. Tak naprawdę jest to już drugi przeciek dotyczący daty premiery Uncharted na PC, który widzieliśmy za sprawą sklepu Epic Games. Czerwcowa data premiery pojawiła się w kwietniowej aktualizacji sklepu z nadchodzącymi grami na rok 2022.

Nowa data nie jest więc wyryta w kamieniu, ale wygląda naprawdę solidnie. Strona Steam dla Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei nadal wymienia datę premiery na 2022 rok. Z kolei czerwcowa aktualizacja SteamDB wskazuje, że data premiery została ustalona na – tak jest, zgadliście – właśnie na 19 października.

***

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe