Nowości serialowe – jesień 2018 – Teoria Wielkiego Serialu

Foto: „Chilling Adventures of Sabrina” / Netflix

Prowadzi: Rafał Król

Druga w tym roku akademickim TWS stawia przede wszystkim na nowości, które będziecie mogli obejrzeć. Październik to miesiąc, w którym statystycznie pojawia się najwięcej nowych produkcji. Postanowiłem najlepsze z nich zebrać w jednym miejscu, żebyście wiedzieli jakich tytułów warto szukać. Jak już mogliście zauważyć na grafice, usłyszycie przede wszystkim o: Chilling Adventures of Sabrina, The Haunting of Hill House, Riverdale oraz na dokładkę zostawiłem najnowsze informacje o kolejnym sezonie 13 Reasons Why.

Pierwsza produkcja, czyli nowe przygody nastoletniej czarownicy Sabriny i jej kota Salema. Na pewno wszyscy pamiętacie wspaniały sitcom o Sabrinie oraz różne bajki dla dzieci. Teraz jednak czarownica ma stać się wiedźmą, a cały serial być filmem grozy czy nawet horrorem. Twórcy zapewniają, że nie zabraknie strasznych scen czy walki dobra ze złem. Główna bohaterka stanie przed dylematem, którą ścieżkę życiową wybrać – być dobrą czarownicą czy złą wiedźmą. W wyborze nie będzie pomagać jej także to, że nadprzyrodzone moce będzie musiała ukrywać w świecie zwykłych śmiertelników. W rolę Sabriny wcieliła się Kieran Shipka, którą kojarzyć możecie z m.in. Mad Men  i Zło we mnie. Co ciekawe fabuła serialu Chilling Adventures of Sabrina ma miejsce w Greendale, czyli miejscowości, która znajduje się niedaleko Riverdale. Tak, tego Riverdale. Na dany moment twórcy nie zdradzają czy powstaną odcinki crossoverowe, jednak niczego nie wykluczają. Może się zdarzyć, że w przyszłości Archie i Veronica spotkają Sabrinę i Salema.

Kolejną nowością na rynku jest The Haunting of Hill House, który także jest propozycją od Netflixa. Serial zapowiadany był jako horror, zatem fani takiej tematyki z wytęsknieniem oczekiwali pierwszych odcinków. Premiera miała miejsce 12 października, więc od niedawna macie możliwość oglądać tę produkcję. Opowiada ona o opuszczonym domu, w którym kiedyś zamieszkiwało małżeństwo z piątką dzieci. Okazuje się, że gdy dzieci były małe, doświadczyły wielu paranormalnych zjawisk, które odcisnęły na nich piętno. Widzowie poznają ich jednak jako dorosłe osoby, które wspomnieniami wracają do nawiedzonego domu. Każde z nich radzi sobie z traumą na różny sposób – piszą straszne książki, prowadzą domy pogrzebowe, są psychologami, narkomanami czy zagubionymi w świecie istotami. Wydawać by się mogło, że wspomnienia zostawili za sobą, jednak zło i dom znów się zaczynają o nich upominać. Czy rodzeństwo poradzi sobie z tym, co rozdzieliło ich rodziców?

W tym miesiącu także pojawił się trzeci sezon Riverdale, który kolejny raz bije rekordy oglądalności. Roberto Aguirre-Sacasa (twórca serialu) ogłosił na ostatnim Comic-Conie, że w trzecim sezonie obejrzycie epizod o rodzicach bohaterów. W nastoletnich rodziców wcielą się aktorzy, którzy aktualnie grają ich dzieci. Zatem przykładowo K.J. Apa zagra Freda Andrewsa, w którego na co dzień wciela się Luke Perry. Na koniec odcinka poznacie trochę tajemnic z przeszłości, o których wspominali rodzice przez pierwsze dwa sezony. Dodatkowo stacja The CW ogłosiła, że Anthony Michael Hall wystąpi jako dyrektor Featherhead – długoletni pracownik Riverdale High, który odkryje, że nastolatki grają w grę w dość nieoczekiwany sposób.

Serial na podstawie książki Jaya Ashera 13 powodów został przedłużony o kolejny sezon. Początkowo twórcy rozważali, czy kontynuować historię z poprzednich sezonów. Pomysł był taki, by zostawić historię w zawieszeniu i znaleźć nowe 13 powodów, nowych bohaterów i nową Hannah. Porzucono jednak tę koncepcję, gdyż uznano, że postaciom należy się kolejny sezon, w którym wyjaśnione zostaną wątki rozpoczęte w drugim sezonie. Na razie wiadomo, że Montgomery de La Cruz dołączy do stałej obsady, a Claya mogę czekać surowe konsekwencje tego, co zrobił. Więcej spoierów nie przeczytacie. Więcej usłyszycie w audycji poniżej!