The Game Awards 2022 – nowe informacje oraz przecieki

The Game Awards z Geoffem Keighley na czele zapraszają nas ponownie na wielkie rozdanie nagród w branży elektronicznej rozrywki. Z dnia na dzień pojawiają się kolejne informacje dotyczące, czego możemy uświadczyć podczas tego wydarzenia. Poznamy nie tylko tegorocznych zwycięzców, ale również zobaczymy nowe produkcje zaplanowane na przyszły rok. Do TGA 2022 już tylko jeden dzień, a organizatorzy coraz bardziej dają nam do zrozumienia, że jest na co czekać.

The Game Awards
źródło: washingtonpost.com

The Game Awards – gamingowe wydarzenie pod osłoną nocy

Kolejna edycja jednej z najbardziej oczekiwanych imprez branży gier tego roku odbędzie się w piątek 9 grudnia o godzinie 1:30 czasu polskiego w Los Angeles. Poprzednie lata przyzwyczaiły nas do ponad trzech godzin ślęczenia przed ekranem, w trakcie których przewijały się zapowiedzi dużych produkcji, jak i tych mniejszych, które nie zawsze interesowały widzów. Zważywszy na datę oraz godzinę emisji, pora ta nie sprzyja Polakom chcącym obejrzeć to show. Na szczęście pojawiła się dobra informacja dla osób, które chciały zarwać noc. Twórca oraz gospodarz gali rozdania nagród, Geoff Keighley, zapowiedział, że tegoroczna edycja będzie krótsza od poprzednich.

Potwierdzone zapowiedzi oraz te mniej oficjalne

Niektórzy deweloperzy już dali znać o swoich tytułach, które ukażą się na The Game Awards 2022. Pojawiały się, ponadto spekulacje nad produkcjami, które być może zobaczymy na gali. Na ten czas mamy do czynienia z kilkoma potwierdzonymi produkcjami. Wśród nich remake Dead Space, zapowiedziany przez IMAX, dzięki któremu zobaczymy kolejny gameplay trailer na dużym ekranie. Premiera tego tytułu przypada na styczeń 2023 roku. Następnie Tekken 8 od japońskiego studia Bandai Namco, które udostępniło na Twitterze teaser zapraszający na wydarzenie. Najprawdopodobniej deweloperzy z Kraju Kwitnącej Wiśni zaserwują nam kilka fragmentów rozgrywki. Gra powstaje już obecnie na silniku Unreal Engine 5 i ma się pojawić na dostępną teraz technologię.

Dla hobbystów RPG-owych doznań TGA 2022 przygotowało między innymi zapowiedź pełnej wersji gry Baldur’s Gate 3, w którą mogliśmy zagrać w ramach wczesnego dostępu. Za nurtem tego gatunku podąża już zapowiedziane Final Fantasy XVI, które to pojawi się podczas gali. Panel na jego temat poprowadzi producent Noaki Yoshida. Geoff Keighley zadbał również o to, by fani serii Star Wars mieli coś dla siebie. Po trzech latach od świetnego Star Wars Jedi: Upadły Zakon od studia Respawn Entertainment powraca ze swoim pierwszym zwiastunem z rozgrywki kontynuacji serii o podtytule Ocalały. W internecie można znaleźć już informacje na temat wymagań sprzętowych do drugiej części. Na koniec, 505 Games wraz z Epic Games udostępnili film na Twitterze, a adresatem był nie kto inny, jak sam gospodarz całego wydarzenia. Nie wiadomo, co nam zaprezentują twórcy, ale jest duża szansa na Control 2.

Podczas publikacji oficjalnych informacji na portalach społecznościowych, pojawiają się również nieoficjalne, do których należą między innymi te o Diablo 4. Na głównym koncie serii został opublikowany tajemniczy wpis „LilithIsComing”. Nie zdradzono nam, co on oznacza, jednakże zbliżające się wydarzenie może się z nim łączyć. Możliwe, że usłyszymy już o planowanej dacie premiery.

A poza tym…

Spekulacje narastają również przy takich produkcjach jak Cyberpunk 2077: Phantom Liberty czy też Overdose — nadchodzącej grze od Hideo Kojima. Na fanpage’ach obu tytułów pojawiła się dość wzmożona aktywność przed wydarzeniem. Informacje o dodatku do naszej rodzimej gry byłyby jak najbardziej na plus w oczach wielu fanów elektronicznej rozgrywki. A pan Hideo Kojima i jego nowa gra na pewno zaciekawiliby ponownie dość obfite grono odbiorców po udanym Death Stranding. Gracze, poszukując nowości nadchodzących do już wydanej produkcji, często sprawdzają pliki gry, wypatrując niewykorzystanych elementów rozgrywki. Tak też się stało z Elden Ring, do którego odkryto zbliżające się DLC dodające o nowe mapy oraz bossów. Czy zostanie zaprezentowane na gali? Tego dowiemy się już niebawem.

Masa atrakcji podczas jednej nocy w Microsoft Theater

The Game Awards 2022 nie stoi jednak tylko samymi zapowiedziami. Dużą atrakcję samą w sobie stanowi rozdanie nagród, gdzie przy aż 31 kategoriach, wydarzenie może wzbudzić duże emocje. W tym roku doszło kilka nowych, m.in.: Najlepsza Adaptacja Gry, o którą będzie na pewno spora walka pomiędzy ekranizacją Cyberpunka 2077 a serialem Arcane opartym na grze League of Legends. Na szczęście gale zaczynają być coraz krótsze, dzięki czemu publiczność powinna być zaciekawiona przez cały czas trwania imprezy.

Tegoroczne TGA 2022 może być nietuzinkowym podsumowaniem minionych miesięcy. Transmisję na żywo będzie można oglądać za pośrednictwem takich platform, jak YouTube, Twitch oraz SteamTV (dzięki której można wygrać darmową konsolę Steam Deck). Aby zaciekawić potencjalnych widzów mniej związanych z branżą gier, podczas wydarzenia będzie można usłyszeć takich wykonawców, jak Hozier oraz Aurora, która to pojawi się również w zapowiedzi produkcji Sky: Children of the Light. Jeśli nie uda się komuś uczestniczyć podczas transmisji, to nic straconego. Zapraszamy 15 grudnia o godzinie 21:00 na audycję podsumowującą The Game Awards 2022 w Radiu Meteor.

Autor: Dominik Pardyak

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe