Reprezentacja Polski Wicemistrzami Świata w FIFĘ 22!

30 lipca 2022 roku zostanie zapisany złotymi literami w historycznym kalendarzu polskiego e-sportu. Reprezentacja Polski w składzie Damian „Damie” Augustyniak, Kacper „Furman” Furmanek i Bartosz „Bejott” Jakubowski zostali wicemistrzami świata w FIFĘ 22! W finale FIFAe Nations Series 2022 Polacy musieli uznać wyższość reprezentacji Brazylii, przegrywając w dwumeczu 2:1.

reprezentacja polski w fife 22
źródło: sport.tvp.pl

Starcie obu ekip od początku przypominało potyczkę szachową. Zarówno Polacy, jak i Brazylijczycy spokojnie rozgrywali swoje akcje, w oczekiwaniu na błąd rywala, który mógł przesądzić o losach meczu. Pierwszy z nich nie uraczył nas wieloma sytuacjami i ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

Początek drugiego spotkania wyglądał podobnie. Obie drużyny spokojnie wyczekiwały błędu w defensywie, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 42 minucie na prowadzenie wyszła reprezentacja Polski po fantastycznym strzale Furmana. Niestety, piękny sen Polaków o triumfie na mundialu upadł po dwóch fatalnych błędach w defensywie. Bramkami w 65 i 89 minucie, Brazylijczycy pogrzebali nadzieje Furmana i Damiego o zwycięstwie w wielkim finale.

Marzenia o wygranej upadły, jednak nie można zapominać o tym, że jest to historyczny wyczyn w wykonaniu polskich graczy. Przed turniejem 2v2 Polskę skazano na porażkę już na etapie fazy grupowej. Z każdym kolejnym meczem przekraczali granice naszych wyobraźni, eliminując z turnieju Arabię Saudyjską, Portugalię oraz Szwecję. Bez wątpienia należą się brawa naszym reprezentantom za wspaniałą grę i jeszcze lepszy wynik!