Poznański Festiwal Nauki i Sztuki online

Źródło: materiały organizatora.

Do końca grudnia trwa 23 edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Ze względu na stan epidemii wszystkie wydarzenia odbywają się on-line. Wykłady, wystąpienia, filmiki instruktażowe, spotkania, pokazy, gry oraz wiele innych materiałów zostały przygotowane także przez organizacje studenckie z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Na tle licznych atrakcji zaplanowanych przez organizatorów wyróżnia się cykl wykładów zorganizowany przez Koło Naukowe Psychologii Polityki. W minioną środę mogliśmy uczestniczyć w pierwszym z nich, dotyczącym makiawelizmu. Organizatorów zaskoczyła dość spora, jak na warunki zdalne, frekwencja uczestników.

– Jestem pod wrażeniem frekwencji, zwłaszcza wśród młodych osób, uczących się jeszcze w szkołach średnich. Bardzo ucieszyła mnie aktywna i merytoryczna dyskusja, pod koniec wykładu. Kto wie, może jakaś część tych młodych ludzi zdecyduje się na studia na naszym wydziale i to oni za rok będą prowadzić takie wydarzenia? – mówiła Katarzyna Chojnowska, wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Psychologii Polityki, prowadząca wykład.

Kolejne wykłady także będą oscylowały w tematyce psychologii polityki. Będzie można zapoznać się z teoriami spiskowymi, mechanizmami wywierania wpływów, tematyką konflików i inteligencji emocjonalnej. Spotkania odbywać się będą w każdą środę o godzinie 19:00 na platformie Zoom. Nie zabrakło także akcentu dziennikarskiego.

Zaprzyjaźniony z naszą redakcją Kurier Akademicki przygotował warsztaty z dziennikarstwa telewizyjnego dla początkujących. Grupa 20 młodych adeptów dziennikarstwa mogła zapoznać się z pracą dziennikarza i operatora, porozmawiać o wpadkach reporterskich na żywo, a najbardziej odważni mogli spróbować sił jako reporterzy live’owi.

Wyjątkowe treści zaprezentują także inni partnerzy uczestniczący w festiwalu oraz pracownicy dydaktyczni UAM. Widzowie będą mieli szansę zanurzyć się w świat nauki i sztuki. Wszystkie wydarzenia znajdują się na stronie festiwalu. Po wejściu w dane wydarzenie, w którym chciałoby się uczestniczyć, należy dokonać rejestracji, o ile jest wymagana. Festiwal potrwa do końca grudnia.