Oto on! Tak prezentuje się Wiedźmin 3 w next-genowej wersji!

Nadszedł wreszcie ten wyczekiwany moment! W ostatnich dniach CD Projekt Red przeprowadził pokaz trzeciej części growej sagi o Białym Wilku w wersji next-genowej (PS5 oraz Xbox Series X/S) oraz na mocniejsze pecety. Zobaczcie, jak prezentują się nowości!

Źródło: www.thewitcher.com

Transmisja odbyła się w ubiegłą środę (23 listopada), a ilość pokazanych na niej zmian jest naprawdę zacna. Po pierwsze, do gry zostanie dodane mnóstwo usprawnień graficznych. Będzie ona obsługiwać ray tracing (również w wersji konsolowej) oraz poprawione tekstury w rozdzielczości 4K. Dla pecetowców dodano również opcję ustawień Ultra+. Nie będą to jednak presety, lecz pojedyncze ustawienia jak gęstość trawy czy jakość modeli NPC, które będzie można osobno włączać oraz wyłączać. Wszystko to, wraz z nowymi opcjami kamery oraz możliwością schowania interfejsu jednym kliknięciem, z pewnością podniesie poziom immersji.

Takie widoki nigdy się nie znudzą. Źródło: news.xbox.com

Kolejnym usprawnieniem jest długo wyczekiwany przez graczy tryb foto. Pozwoli on na uchwycenie najbardziej zapierających dech w piersiach momentów oraz edycję tychże obrazów z poziomu gry. Jako że już surowe zrzuty ekranu wyglądały naprawdę imponująco, to ciekawe, jakie wizualne perełki powstaną, gdy ten tryb zostanie dodany.

Ulepszeń nigdy za dużo

Ciekawym dodatkiem w next-genowej edycji jest również opcjonalny, „szybki” tryb rzucania Znaków. Od nowej aktualizacji, zamiast wybierać wiedźmińskie czary z kołowego menu, będzie można przytrzymać konkretny przycisk, a wówczas inne przyciski będą odpowiadać za rzucenie konkretnego Znaku. Powinno to znacznie upłynnić walkę, w której naprzemiennie posługujemy się różnymi zaklęciami.

Poza podstawowymi przygodami Geralta znanymi z pierwotnej wersji Redzi postanowili dodać zapowiadane wcześniej DLC powiązane z serialem Netflixa. Gracze dostaną możliwość zdobycia zbroi oraz mieczy, wzorowanych na tych noszonych przez postać Henry’ego Cavilla. Oprócz tego możliwa będzie zmiana wyglądu Jaskra oraz… nilfgaardzkich żołnierzy, aby bardziej przypominali tych
z adaptacji Netflixa.

CD Projekt Red
Są i one, niesławne “mosznozbroje” jak okrzyknęli je fani… Źródło: reddit.com

Oprócz tego w next-genowej wersji pojawi się kilka drobniejszych zmian, m.in. cross-save, który pozwoli na przenoszenie zapisów gry, niezależnie od platformy czy poprawienie (w końcu!) mechaniki obrażeń od upadku. Aktualizacja będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy gry i zadebiutuje 14 grudnia. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość, a potem po raz kolejny wyruszyć w podróż po Kontynencie.

Autor: Maciek Szymczak

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe