Nadchodzą wielkie tytuły! – Teoria Wielkiego Serialu

Źródło: digitalspy.com

05.11.2018 – Teoria Wielkiego Serialu

Prowadzi: Rafał Król

Grafika: Jakub Siedlecki

Każdy serialowy maniak powinien wiedzieć, jakie wielkie tytuły powrócą lub się pojawią w przyszłym roku. Jeśli jednak Wam to umknęło, to postaram się, by w tej audycji opowiedzieć o jednych z ważniejszych serialach, które będą umilać Wam czas w 2019 roku. W Internecie coraz częściej pojawiają się informacje o powrocie serialu Penny Dreadful i okazuje się, że są prawdziwe! Format znany wszystkim fanom fantastyki ponownie wróci do stacji Showtime, jednak w trochę odmienionej formie.

Twórcy postanowili, że nie będą kontynuować historii, którą w spektakularny sposób zakończyli w trzecim sezonie. Londyn zmienimy na Los Angeles a walkę z potworami nocy na tematykę wierzeń i bóstw meksykańskich. Smutną informacją zapewne jest to, że w serialu już nie zobaczycie starej ekipy aktorów, gdyż produkcja nie będzie nawiązywać do starych epizodów. Ma to być całkowicie nowy serial, który zostanie utrzymany w klimacie Penny Dreadful, czyli założenie jest takie, że widzowie mają się znów bać. Jak wyjdzie to ostatecznie? Ocenimy po wyjściu pilotażowego odcinka!

Drugą, równie ważną, premierą, która się zbliża, jest ekranizacja powieści Andrzeja Sapkowskiego Wiedźmin. Wcześniej na podstawie książek powstały m.in.: film Wiedźmin, komiksy oraz gry komputerowe – Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Książki były również adaptowane w postaci słuchowisk z udziałem kilkudziesięciu aktorów, muzyką i efektami dźwiękowymi.

W maju pojawiły się informacje o tym, że Netflix chce nakręcić nową wersję The Witcher, ale w formie odcinkowej! Chociaż początkowo serial miał ukazać się w roku 2020, opublikowane przez showrunnerkę Lauren S. Hissrich zdjęcie silnie sugeruje, że produkcji tej możemy spodziewać się znacznie wcześniej, bo już w 2019 roku. Serial ma być oparty na całym tak zwanym „cyklu wiedźmińskim”, na który składają się 2 tomy opowiadań, 5 tomów sagi oraz napisana po latach dodatkowa, samodzielna powieść. Na podstawie książek – które przetłumaczono na ponad 20 języków i które trafiły m.in. na listę bestsellerów New York Timesa – powstał serial i film kinowy „Wiedźmin” z 2001 roku oraz popularna seria gier wideo.