„Odzyskać Majstra”

Pierwsza kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet za nami! AZS UAM Poznań, jak na wicemistrza przystało, wyszedł z tej potyczki zwycięsko. Mimo, iż sezon dopiero się rozpoczął, podopieczne trenera Weissa wiedzą na co je stać.

Trener Wojciech Weiss i bramkarka Dominika Dewicka z naszymi dziennikarzami

W miniony piątek, 23 listopada gościliśmy trenera AZS UAM Poznań oraz reprezentacji Polski w futsalu kobiet Wojciecha Weissa, oraz bramkarkę AZS UAM Poznań i AZS PSW Biała Podlaska, Dominikę Dewicką. Nasi dziennikarze, Adam Adamczak oraz Przemysław Majer, zapytali na początek o pierwszy mecz Poznanianek w tym sezonie.

Na inaugurację sezonu AZS UAM Poznań pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywały Sandra Lichtenstein oraz dwie Alicja Zając. Wynik wskazuję na dominacje zawodniczek ze stolicy Wielkopolski, jednak trener Wojciech Weiss tak mówi o tym zwycięstwie:

– Był to bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, jednak podchodzę do tego na spokojnie, bo był to dopiero pierwszy mecz. Zawsze te pierwsze mecze są najtrudniejsze, do tego z takim zespołem, który nam nigdy nie leżał, zawsze się z nimi męczyliśmy, wyniki były najczęściej na styku, szczególnie na początku meczu. Cieszą przede wszystkim 3 punkty, wiem, że dziewczyny stać na o wiele lepszą grę.

W dalszej części, wywiad dotyczył meczu II kolejki z AZS UG Gdańsk. Prześwietliliśmy sytuację drużyn w grupie północnej oraz południowej, na koniec poruszając także temat reprezentacji Polski. Padło również pytanie o główny cel na ten sezon. Jak możemy się domyślać, odpowiedź mogła być tylko jedna: „Odzyskać Majstra”.

Całą Planetę Sportu możecie odsłuchać pod tym linkiem: https://www.mixcloud.com/RadioMeteor/planeta-sportu-wojciech-weiss-i-dominika-dewicka-23112018-radio-meteor/