Konami szykuje niespodziankę na Tokyo Game Show

Konami zapowiedziało swoją obecność na Tokyo Game Show 2022 rezerwując sobie miejsce na 45- minutową prezentację. Konferencja odbędzie się 16 wrześnie o 6:30 czasu polskiego. Wiadomo już, że korporacja zaprezentuje światu nową grę ze „znanego i kochanego” uniwersum.

konami logo
źródło: KGC

Co kryje przed nami Konami?

Fani od razu zaczęli snuć domysły, o jaki tytuł może chodzić. Jako pierwsze do tablicy zostało wywołane Silent Hill, z którym jest powiązany polski Bloober Team. Konkretnie chodzi o remake drugiej odsłony, o którym zrobiło się głośno w ciągu ostatnich dni za sprawą wycieku rzekomych ujęć z gry. Zdjęcia, jakie krążą po sieci, są bardzo słabej jakości, więc nie można jednoznacznie określić czy pochodzą z nieogłoszonego jeszcze Cichego Wzgórza, czy jest to fanowski dowcip.

Inną poszlaką może być uczestnictwo aktora głosowego Yuki Kaji w konferencji japońskiego giganta. Uczestniczył na przykład w procesie tworzenia Final Fantasy XII czy GTA V. Dwie z trzech produkcji Konami, przy których aktor pracował, to gry z serii Suikoden. Pierwszy przedstawiciel serii debiutował jeszcze na konsoli PlayStation 1, a ostatni swoją premierę miał w 2008 roku na Nintendo DS.

Inną dużą franczyzą, jaka może pojawić się na TGS jest Metal Gear Solid, który niedawno obchodził swoje 24-lecie. Ostatni z serii zaprezentowany został w 2018 i była to pierwsza produkcja tej marki, za którą nie odpowiadał Hideo Kojima. W rezultacie Metal Gear Survive otrzymał miano jednej z najgorszych gier roku.

Tokyo Game Show 2022 odbędzie się w dniach 15-18 września. Tymczasem pozostało nam jedynie czekać na ruch ze strony Konami.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe