Darmowe gry we wrześniu — Game Pass, PS Plus, Prime Gaming

Początek miesiąca jak zwykle oznacza wprowadzenie nowych darmowych gier dla subskrybentów usług takich jak PlayStation Plus, XBOX Game Pass czy też Prime Gaming od Amazonu. Niektórzy z pewnością znajdą kilka perełek, choć września nie uznamy za niezwykle obfity.

Źródło: Prime Gaming

Chyba najlepiej w rozpisce na ten miesiąc wygląda właśnie oferta od Prime Gaming. Assassin’s Creed Origins — dziesiąta odsłona Asasyna w serii, która w 2017 roku zabrała nas do starożytnego Egiptu i uważana jest ze jedną z lepszych. Coś dla fanów otwartego świata od Ubisoftu, którzy mają pewne zaległości do nadrobienia. Dodatkowo znajdzie się także coś dla fanów sportu. Każdy, kto marzył kiedyś o zostaniu trenerem klubu piłkarskiego, będzie mógł to nareszcie ziścić. Football Manager 2022 również jest dostępny za darmo i daje możliwość przejęcia sterów w swojej ulubionej drużynie i doprowadzenia jej na szczyt. Wisienką na torcie jest Middle-Earth: Shadow of Mordor wrzucające graczy w sam środek tolkienowskiego Śródziemia.

Źródło: XBOX

Game Pass od Microsoftu zdecydowanie nie zachwyca. W tym miesiącu godne uwagi jest przede wszystkim Final Fantasy XIII — MMO RPG od Square Enix z 2010 roku. Należy jednak pamiętać, że Game Pass nadal ma wiele do zaoferowania. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że we wrześniowym Games with Gold znajdziemy absolutnego klasyka spośród gier logicznych — Portal 2. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy jeszcze nie ograli tego arcydzieła.

Źródło: PlayStation Polska

Gry co miesiąc na PlayStation również nie zachwycają. Na PS4 dostajemy m.in. NFS Heat — odsłonę klasycznej ściganki z 2019 roku. Na PS5 gracze otrzymają TOEM — zeszłoroczną produkcję polegającą na… robieniu zdjęć. Jak widać, nie są to bardzo głośne tytuły, ale na pewno warte sprawdzenia. Dodatkowo trzeba pamiętać, że z PS+ Extra i Premium mamy też do dyspozycji dodatkowe katalogi pełne gier.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe