Cyberpunkowy samuraj wychodzi z ukrycia. Polski Ghostrunner 2 ujawnia grafiki koncepcyjne oraz datę premiery

Pod koniec października Ghostrunner obchodził swoje urodziny. Twórcy, aby uczcić już drugi rok od wydania gry, przekazali nam nieco zarysu tworzenia, jak i zawartość kontynuacji.

źródło: YouTube

Studio One More Level kilka miesięcy po sporym sukcesie pierwszej części zapowiedziało sequel. Z taką informacją trzymali fanów przez ponad półtora roku, po drodze wydając dodatek do „jedynki”. Nareszcie, na drugi jubileusz swojego dzieła, zrobili urodzinową transmisję na Twitchu, w której zdradzili zamysł, w jakim kierunku ma podążyć kolejna część oraz pochwalili się nowymi grafikami z dystopijnego świata.

Duchowy biegacz z kataną ponownie w akcji

Z udostępnionych nam informacji wynika, że rozgrywki będziemy mogli doświadczyć już w czwartym kwartale 2023 roku. Kolejne materiały zapowiadające ten tytuł, między innymi pierwszy trailer, mają się ukazać na wiosnę przyszłego roku. W trakcie transmisji na żywo deweloperzy dali nam do zrozumienia, że zdają sobie sprawę, dzięki jakim rozwiązaniom poprzednia część została najlepszą grą indie dekady według Digital Dragon Awards. Sequel ma być rozbudowaniem wielu mechanik będących w „jedynce”, ale także poszerzeniem o nowe.

źródło: YouTube

Ewolucja, nie rewolucja

Gracze mają się poczuć, jakby wrócili do znajomego, dynamicznego świata, ale obszerniejszego z lepszą fabułą. Rozgrywka dzięki temu będzie jeszcze przyjemniejsza. Wobec opowiadanej historii ma pojawić się więcej postaci, aby jeszcze bardziej zaciekawić odbiorcę przebiegiem zdarzeń. Oby ścieżka dźwiękowa również była jeszcze lepsza lub równie dobra, jak to miało miejsce w pierwowzorze.

Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w transmisji na żywo, może obejrzeć powtórkę pod tym linkiem. Pierwszą część można ograć na PC (Steam, GOG, Epic Games) konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Czy kontynuacji uda się przewyższyć sukces prequela, który ma na swoim koncie ponad półtora miliona sprzedanych kopii? Tego już się dowiemy za rok, jest na co czekać!

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe

Autor: Dominik Pardyak