„Inaczej”, czyli jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej

Wydawnictwo Altenberg każdego roku zaskakuje swoich czytelników nowymi pozycjami książkowymi, które przyjemnie się czyta. Dodatkową zaletą książek tego wydawnictwa jest to, że przy okazji wnoszą one jakieś praktyczne rozwiązania podczas codziennego życia. Jedną z takich pozycji jest najnowsza książka Radosława Kotarskiego o tytule Inaczej. Tytuł jest dość enigmatyczny, bo cóż może oznaczać tytułowe Inaczej? Nie trzeba się długo zastanawiać! Już na okładce autor zdradza informację, że książka dotyczy tego jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej.

Co można znaleźć w Inaczej?

Książka nie daje gotowych rozwiązań, lecz skłania do refleksji, aby zastanowić się nad swoją dotychczasową pracą (nie koniecznie zawodową) lub każdą inną dziedziną życia, w którą inwestuje się swój czas. W jedenastu rozdziałach autor przedstawia różne techniki i triki poparte badaniami oraz eksperymentami naukowymi wspomagające codzienną działalność. Moim zdaniem jest to bardzo istotne w dobie internetowych pseudocoachów i wszechobecnych forach internetowych odpowiadających na każdą zagwozdkę życia bez konsultacji z ekspertami, czy specjalistami. Autor prezentuje przeróżne możliwości usprawnienia swojej pracy, ale również zmiany sposobu myślenia odnośnie do czasu spędzonego w niej. Dobrym przykładem w tym przypadku może być cytat Andrzeja Majewskiego: Ciężka praca nie daje ciężkich pieniędzy.

Dlaczego polecam książkę?

To za co lubię tę pozycję i ją polecam to przekazanie wiedzy w prosty, lekki i humorystyczny sposób. Tak jak to Radosław Kotarski robił na swoim kanale Polimaty (na platformie Youtube). Również ciekawymi przerywnikami podczas poznawania metod i technik usprawniających czas pracy są myśli autora związane z jego dotychczasowym doświadczeniem życiowym i „pracowym”. Nie można zapomnieć o szacie graficznej, która również sprawia, że książkę czyta się łatwiej i przyjemniej. Można powiedzieć, że wiedza naukowa, poczucie humoru i charyzma autora to składniki, które wybrano do stworzenia idealnej… KSIĄŻKI. Nie wiem, czy został użyty składnik X- tak jak w przypadku Atomówek, ale Inaczej to dobra lektura. Będzie ona pomocna w sytuacji poczucia stresu, marnowania czasu, czy nieumiejętności skupienia się na istotnych sprawach podczas pracowania.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata kultury zapraszamy tutaj ->meteor.amu.edu.pl/programy/kultura/