Akademickie Podsumowanie Tygodnia #36

Informacje z Polski


Luzowanie obostrzeń


Obecnie w naszym kraju restrykcje związane z pandemią koronawirusa są powoli łagodzone. Jutro otworzą się hotele i będą mogły być w połowie zapełnione gośćmi. Ponadto restauracje, a także strefy wellness & spa w hotelach nadal pozostaną zamknięte.
Jeżeli liczba zachorowań na 100 tys. osób spadnie poniżej 15, to już w przyszłą sobotę przestanie obowiązywać nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Tego samego dnia zostaną również otwarte ogródki gastronomiczne, a także kina i teatry na świeżym powietrzu. Ponadto będą mogły być organizowane imprezy okolicznościowe odbywające się na świeżym powietrzu. Udział w nich będzie mogło wziąć maksymalnie 25 osób. Osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitu.Informacje z UAM

Dzień sportu UAM


W najbliższą środę studenci UAM będą mieli okazję do wzięcia udziału w aktywnościach fizycznych organizowanych w formie online. Wydarzenie rozpocznie się o 9 i w programie przewidziany jest trening funkcjonalny, bodyshape, pilates, a także joga. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu UAM na Facebooku i kanale YouTube.

„Instrukcja obsługi strachu”


W przyszły czwartek rozpocznie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Instrukcja Obsługi Strachu. Wydarzenie będzie trwało 2 dni w formie online na platformie Microsoft Teams. Udział w konferencji jest bezpłatny. Chętni mogą jeszcze dzisiaj zapisać się na wydarzenie poprzez wypełnienie formularza znajdującego się w linku . Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.


Informacje z PoznaniaBezpieczna trasa

Na ulicy Hetmańskiej możemy spodziewać się kolejnych świateł. Znajdą się one na przejściu dla pieszych przy ulicy Jarochowskiego. Kolejne sygnalizacje świetlne mają na celu spowolnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Działania te związane są z inwestycjami komunikacyjnymi Poznania.

Nagranie serwisu można odsłuchać na naszym profilu facebookowym Meteor News