Projekt edukacyjny „Postaw na Siebie”

Kompetencje miękkie są niezwykle istotne, aby zdobyć wymarzoną pracę. Jaki je w sobie odkryć i szlifować? Jednym z pomysłów może być wzięcie udziału w projekcie edukacyjnym Postaw na Siebie. W rozmowie z Dominiką Hoft można dowiedzieć się kilku ciekawych informacji odnośnie organizowanego wydarzenia.

Skąd pomysł na realizację projektu edukacyjnego „Postaw na Siebie”?

Projekt „Postaw na Siebie” jest rezultatem końcowym programu Warsztat Lidera- edycja 3, w którym pięć uczestniczek- organizatorek wydarzenia wzięły udział od października 2020. Uczestniczki projektu dostrzegły problem w społeczeństwie w postaci braku umiejętności miękkich, motywacji oraz stresu wywoływanego czynnikami zewnętrznymi, które powodują gorszą produktywność wśród osób w wieku 20-35 lat.  Dlatego podczas realizacji projektu „Postaw na Siebie” grupa przyjęła sobie za cel uświadomienie społeczeństwa w zakresie rozwoju osobistego, autoprezentacji oraz zwiększenia umiejętności miękkich. 

Czy pandemiczna rzeczywistość utrudniła organizację wydarzenia?

Pandemia nie przeszkodziła w żaden sposób w realizacji projektu. Wręcz przeciwnie możliwość zdalnej realizacji projektu pozwoliła organizatorkom rozwinąć skrzydła oraz dać możliwość dotarcia do większej grupy docelowej, co może przynieść pozytywne efekty. 

Do kogo skierowane są warsztaty? Kto powinien zwrócić na nie uwagę?

Projekt skierowany jest do osób w wieku 20-35 lat. Założeniem organizatorek jest, by dać możliwość podwyższenia swych kompetencji również osobom z niepełnosprawnościami. Z tego powodu KPI rekrutacji dla osób z niepełnosprawnościami, została ustalona na poziomie 30%. Dalsza rekrutacja będzie przeznaczona dla pozostałej część osób i będzie prowadzona aż do wyczerpania miejsc. Pragniemy, aby każdy miał równe szanse i możliwości w dostępie do informacji, dlatego oferujemy również możliwość skorzystania z usługi tłumacza polskiego języka migowego podczas spotkań* (po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby).

Jak będą przebiegały spotkania? Czego uczestnicy mogą się spodziewać?

 W założeniu chcemy przeprowadzić cykl szkoleń o tematyce: zarządzania stresem, sposobach komunikacji, motywacji oraz pewności siebie. Spotkania przeprowadzane będą przez profesjonalnych trenerów. Zajęcia odbywać się będą w formie online, z wykorzystaniem aplikacji do wideokonferencji (m.in. MS Teams, Zoom, czy Google Meeting). Spotkania przybiorą formę wykładową z elementami aktywizującymi. 

W jaki sposób można zachęcić naszych odbiorców do wzięcia udziału w cyklu warsztatów?

Uważam, że udział w warsztatach może być idealną propozycją dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności miękkie. W przeprowadzanych szkoleniach każdy może znaleźć coś dla siebie i dzięki temu się szeroko rozwijać. Wszystkie szkolenia dla uczestników są darmowe. 

Gdzie można śledzić Waszą działalność? 

Wszystkie informacje odnośnie poszczególnych szkoleń dostępne są w mediach społecznościowych projektu: Facebook- https://www.facebook.com/postawnasiebieprojekt , Instagram- https://www.instagram.com/projekt_postaw_na_siebie/ 

Terminy odbywających się spotkań

Katarzyna Idzik