5 nowych i ciekawych piosenek świątecznych

Jesteś znudzony słuchaniem w kółko wciąż tych samych piosenek świątecznych? All I Want For Christmas i Last Christmas działają ci na nerwy? Sprawdź, jakie NOWE i ORYGINALNE kompozycje zostały wydane w ostatnim czasie! Może to właśnie one umilą ci świąteczny okres.

Piosenek świątecznych jest zatrzęsienie, ale z jakiegoś powodu od lat w rozgłośniach radiowych słychać tylko kilka kultowych. Może się to znudzić nawet jeśli słuchamy ich tylko raz w ciągu całego roku. W zestawieniu znajdziesz nasze propozycje świątecznych utworów, które pozwolą ci przełamać monotonię! 

Arek Kłusowski, Mery Spolsky, Julia Wieniawa – Wspólna Chwila 

Arek Kłusowski, Mery Spolsky, Julia Wieniawa – Wspólna Chwila 

Jakie znacie świąteczne polskie piosenki? Pewnie da się je wyliczyć na palcach jednej, no maksymalnie dwóch dłoni. Prawda jest taka, że jeśli popatrzymy na ten konkretny typ utworów, to nie znajdziemy ich zbyt wielu w dorobku polskich artystów. Oczywiście nie mówię tutaj o kolędach, tylko o piosenkach o tematyce świątecznej. Idąc dalej – w Polsce nie jest popularne wydawanie świątecznych albumów, a jak już, to są to nowe interpretacje kolęd. Inna sytuacja ma się za granicą, a przykładem może być kultowy już album Mariah Carey czy Everyday is Christmas od Sia. Dlatego cieszy mnie każda nowa, oryginalna kompozycja świąteczna, która zostaje wydana w języku polskim. Rok temu miał premierę kawałek Wspólna Chwila, który wykonuje Arek Kłusowski, Mery Spolsky oraz Julia Wieniawa. Osobiście wydaje mi się, że nie odniósł dużego sukcesu i nie trafił do sporej liczby słuchaczy. Szkoda, bo utwór brzmi świetnie i poszerza polski muzyczny świąteczny dorobek!

Meghan Trainor – My kind of present 

Meghan Trainor – My kind of present 

W przeciwności do Polski, w Ameryce wydawanie świątecznych albumów to norma. Meghan Trainor również ma taki krążek na swoim koncie. W tym roku na rynku pojawiło się wydawnictwo pt. A Very Trainor Christmas (Deluxe), gdzie znajdziemy oryginalne kompozycje oraz covery popularnych świątecznych piosenek. Moim faworytem jest My kind of present, które od razu wprowadza w ten specyficzny klimat i sprawia, że nagle czujemy zapach mandarynek i cynamonu. Album zawiera aż 21 piosenek, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Jonas Brothers – I need you Christmas

Jonas Brothers – I need you Christmas

Po kilku letniej przerwie powrócili na scenę w 2019 roku i był to jeden z lepszych powrotów w popie. Mimo że od powrotu nie minęło dużo czasu, to Jonas Brothers zadbali o utwory świąteczne. W ostatnim czasie wypuścili aż dwie kompozycje – każda w innym klimacie. I need you christmas to piękna ballada, gdzie główną rolę odgrywa dźwięk pianina. Natomiast Like it’s Christmas to całkowite przeciwieństwo I need you christmas – panuje tam wesoły i taneczny klimat. Zaręczam, że obie piosenki warto sprawdzić. 

Lucas Graham – HERE (for christmas)

Lucas Graham – HERE (for christmas)

HERE (for christmas) to najbardziej „osobliwy utwór” w naszym zestawieniu, a to dlatego, że okres świąt można bardzo różnie odbierać i interpretować. Sama kompozycja jest chwytliwa i jak to Lucas Graham ma w zwyczaju, emocjonalna. Istotna w tym wszystkim jest historia, jaka stoi za stworzeniem tej piosenki. Jest to utwór o stracie, ponieważ Lucas napisał ją dla swojego przyjaciela z dzieciństwa, który odszedł w 2018 roku. Teledysk również jest poruszający, ponieważ znajdują się tam fotografie zmarłego Williama. 

Jamie Cullum – Turn on the Lights

Jamie Cullum – Turn on the Lights

Ta piosenka to wybór jeden z wielu, ponieważ Jamie Cullum wypuścił świąteczny album pt. The Painoman at Christmas (Deluxe). Krążek składa się z 30 utworów, które są kompozycjami oryginalnymi oraz coverami. Znajdziemy tam między innymi Let it snow czy All I Want For Christmas w jazzowej interpretacji. Właśnie dlatego ten album to świetna propozycja na święta, ponieważ możemy usłyszeć całkiem nowe i momentami zaskakujące wersje kultowych kawałków. The Painoman at Christmas (Deluxe) to must have! Nawet jeśli nie przemawiają do was tego typu utwory, to znajdziecie na nim również tradycyjne kolędy. 

Mam nadzieję, że tym zestawieniem choć trochę udało mi się przełamać muzyczno-świąteczną nudę. Update’ujcie swoje playlisty i rozkoszujcie się tym niepowtarzalnym klimatem!

Sprawdź recenzję debiutu The Cassino!