Wielki Test Wiedzy o Niepodległości

Już w najbliższy wtorek, na Wydziale Historycznym UAM odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Niepodległości. Studenci oraz uczniowie szkół średnich będą zmagali się z okresem historycznym od 1823 do 1923 roku.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się indywidualnie z arkuszem testowym, natomiast studenci w drużynach 4-5 osobowych, wezmą udział w quizie wzorowanym na znanych teleturniejach.

Całość imprezy będą towarzyszyły grupy rekonstrukcyjne, które zaprezentują umundurowanie z okresu, którego dotyczy test, a także kącik gier planszowych, gdzie będzie można zagrać w planszówki związane z okresami historycznymi.

Więcej informacji dotyczących Wielkiego Testu znajdziecie w rozmowie z Patrycją Krawczyk, wiceprzewodniczącą Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego w Studenckim Magazynie Miejskim.