Sezon w wykonaniu zawodniczek Polonii Poznań


Planeta Sportu 1.06.2018 r.

Prowadzący: Maciej Gierczak, Bartosz Łojewski

Realizacja: Martyna Cichor

Pierwsza godzina audycji to tradycyjny przegląd tego co w minionym tygodniu zdążyło się wydarzyć, a także zapowiedź tego co czeka nas w najbliższy
weekend. Sprawdziliśmy gotowość Warty Poznań na ostatni mecz w rozgrywkach II Ligi. Podsumowaliśmy ostatni występ WKS Grunwaldu Poznań, który uległ na wyjeździe Sokołowi PORCELANA Lubiana Kościerzyna.

Nie zabrakło także obszernej relacji z towarzyskiego meczu żużlowego na Golęcinie. Tam ostatnie szlify przed Speedway of Nations we Wrocławiu zbierały reprezentacje Polski i Szwecji. Następnie zapowiedzieliśmy, zbliżający się wielkimi krokami, ATP Challenger. Pula nagród tegorocznej edycji wynosi aż 64 000€. Następnym punktem naszej audycji było przybliżenie wyników z bydgoskiego mitingu lekkoatletycznego. Krótką rozmowę z Patrycją Wyciszkiewicz odbył nasz redaktor Sebastian Kierzek. Na sam koniec pierwszej części Planety Sportu zajrzeliśmy na hokejowe boiska, ponieważ tam czekają na nas hitowe derby Poznania. Lider, Grunwald Poznań zmierzy się z drugim w tabeli KS AZS AWF Poznań.

W drugiej godzinie gościliśmy dwie zawodniczki Polonii Poznań: Ewelinę Zalaszewską i Zuzannę Sawicką. Piłkarki poznańskiej drużyny przybliżyły nam drogę na sam szczyt ligowej tabeli oraz prześledziły swoje wyniki mecz po meczu. Dziewczyny opowiedziały również o tym jak wyglądało świętowanie po wywalczonym awansie, a także wybiegały w przyszłość do rywalizacji w Ekstralidze kobiet.