Poetyckie Wymiary – III edycja – wywiad w Przestrzeni Kultury

Przestrzeń Kultury

Prowadzi: Katarzyna Hajzer, Rafał Król
Realizuje: Paweł Grendysa


7 marca (środa) w studiu Radia Meteor gościliśmy Olgę Stawicką i Macieja Hańczuka z  Rady Samorządu Studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, którzy opowiedzieli o III edycji Poetyckich Wymiarów. Pierwsze spotkanie z poezją odbyło się 17 maja 2017 roku w Nowej Czytelni w Poznaniu. Odniosło ono niezwykle wielki sukces, a drugą edycję zorganizowano już w październiku tego samego roku. Wreszcie przyszła kolej na następne święto poezji, o którym mogliście posłuchać podczas audycji Przestrzeń Kultury.

Goście zdradzili, że tytułowe wymiary poezji są tym, co nam w duszy gra, bo zgłosić się, do udziału w wydarzeniu, może każdy z jakimkolwiek utworem. Sposób wykonania utworu zależy tylko od wizji autora, bo jak zapewniają organizatorzy:

(…)możecie czytać, recytować, śpiewać, grać, a nawet tańczyć!

Każdy z uczestników otrzyma nagrodę ufundowaną przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a żaby ją wygrać wystarczy zgłosić swój udział drogą mailową do 12 marca na adres: . Nie czekajcie zatem tylko już teraz wyciągnijcie ulubione teksty lub autorskie wiersze i pozwólcie, by Poetyckie Wymiary mogły zabrzmieć po raz trzeci! Całość odbędzie się 14 marca (środa) w Klubokawiarni Nowa Czytelnia przy ul. Święty Marcin 69 w Poznaniu, start o godzinie 19.00. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Dziekana Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, prof. Tomasza Mizerkiewicza.

Odsłuch: https://www.youtube.com/watch?v=9n7TMEYRXno&t=324s
Odsłuch I edycji: https://www.youtube.com/watch?v=5ZEKiEkpibk&t=3s (10.05.2017)
Odsłuch II edycji: https://www.youtube.com/watch?v=5iW6rnmYjs0&t=24s (11.10.2017)