Nowe doniesienia o GTA 6 – co na razie wiemy?

Nie da się ukryć, że na jakiekolwiek informacje o GTA 6 fani serii czekają od premiery poprzedniej odsłony. Już od 2013 roku gracze marzą i spekulują o tym, co szykuje dla nas studio Rockstar. Oto informacje, które mamy do tej pory.

żródło: Rockstar Games

Co prawda Rockstar nie ujawnił oficjalnie daty premiery, za to Microsoft mógł przypadkowo uchylić nieco rąbka tajemnicy. Portal gram.pl podaje, że z dokumentów przedstawionych przez Microsoft dla brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków wynika, iż data wydania GTA 6 planowana jest na rok 2024.

Internet obiegają również informacje, które wypłynęły od znanego dziennikarza, Toma Hendersona, na temat oficjalnych zapowiedzi kolejnej części Grand Theft Auto. Według niego bowiem szósta odsłona serii ma być zapowiedziana w 2023 roku, ze względu na tendencje Rockstara do zapowiadania swoich gier na rok lub dwa przed ich wydaniem. Swoje przewidywania na rok 2023 Tom Henderson przedstawia w artykule serwisu Insider Gaming

Z przecieków wiemy natomiast o miejscu i czasie, w których będzie rozgrywała się od dawna oczekiwana przez graczy produkcja. GTA 6 zabierze nas z powrotem do Vice City, ale także do Rio de Neve, oraz The Republic of Castellano. Fabuła ma się toczyć w latach 70’. i 80’. ubiegłego wieku. Wiemy również, że ta odsłona serii ma być o wiele bardziej realistyczna od poprzedników – podobnie jak wydane w 2018 roku Red Dead Redemption 2.

GTA 6
Zrzut ekranu z jednego z wycieków GTA 6, źródło: nationalworld.com

Oprócz wycieków rozgrywki w stanie testów i informacji na temat świata przedstawionego gry, Rockstar nadal nie pokazał żadnych oficjalnych materiałów. Fanom marki Grand Theft Auto pozostaje tylko cierpliwie czekać i wierzyć Tomowi Hendersonowi na słowo o planowanej na 2023 zapowiedzi.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe

Autor: Aleksander Wachnicki