Czy Nvidia szykuje najnowszą generację kart graficznych?

nvidia project beyond
źródło: twitter

Nvidia GeForce RTX 3000 oficjalnie zadebiutowała we wrześniu 2020 roku. Wszyscy zainteresowani gamingową technologią pamiętają szał związany z premierą nowych kart graficznych. Doprowadziło to do trzęsienia ziemi na rynku podzespołów komputerowych. Braki w magazynach, wielotygodniowe oczekiwania na zakupiony sprzęt oraz horrendalne ceny kolejnych partii urządzeń. Koszty najmocniejszego RTXa 3090 sięgały nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Od debiutu kart nowej generacji Ampere minęły prawie dwa lat i coraz częściej możemy usłyszeć o nadchodzącej zapowiedzi serii 4000. Kiedy może do tego dojść? Bardzo możliwe, że możemy się tego doczekać, szybciej niż myśleliśmy.

Nvidia, na swoim twitterowym koncie, opublikowała kilkusekundową zapowiedź wydarzenia Project Beyond. Sama nazwa później otrzymała swoje rozszerzenie, jako GeForce Beyond. Poza krótkim teaserem i jedną galerią zdjęć nie otrzymaliśmy więcej informacji na temat eventu. Jednak to nie jest koniec.

20 wreśnia Jensen Huang (dyrektor generalny Nvidii) pojawi się na GPU Technology Conference 2022, gdzie poprowadzi konferencję na żywo. Prawdopodobnie na tym wydarzeniu dowiemy się więcej szczegółów na temat Project Beyond. Impreza od kilku lat odchodziła od swojej tematu głównego, tzn. kart graficznych, tym samym kładąc nacisk na inne aspekty technologii. Może być to wyśmienita okazja, aby zaprezentować nową generację kart graficznych od zielonych. Z drugiej strony Project Beyond może być równie dobrze nową technologią, bądź usługą zupełnie niezwiązaną z GPU z serii Ampere.

Pozostało nam jedynie czekać na występ Jensena Huanga na GTC 2022. Konferencję będzie można obejrzeć na YouTube i Twitchu, 20 września o godzinie 17:00.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe