Cyberpunk 2077 według fanów powinien mieć dwa rozszerzenia – ruszyła petycja

cyberpunk
źródło: Abyss

Cyberpunk 2077 przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Sukces w postaci premiery patcha 1.6 oraz netflixowego anime o podtytule Edgrunners sprawił, że akcje CD Projekt Red poszybowały w górę. Niedawno studio poinformowało, że wyprzedało się aż 20 milionów kopii gry. Dodatkowo, w samą produkcję na Steamie gra prawie 100 tysięcy osób jednocześnie. Jedyną łyżką dziegciu w beczce miodu jest zapowiedź rozszerzenia fabularnego o podtytule Phantom Liberty. Jest to bowiem jedyne planowane DLC do gry.

W tym wypadku CD Projekt Red nie dotrzymał kolejnej, przedpremierowej obietnicy. Twórcy zapowiadali, iż tytuł nie otrzyma mniejszej ilości rozszerzeń fabularnych w porównaniu z Wiedźminem 3. Z powodu problemów technicznych gry w momencie jej premiery, wszelkie siły przerobowe zostały przeniesione na naprawy, a inne projekty zostały porzucone. Z tego powodu fani postanowili wziąć sprawy we własne ręce.

Na platformie change.org ruszyła petycja do twórców w sprawie stworzenia drugiego rozszerzenia fabularnego do gry. Jak możemy przeczytać w opisie, Cyberpunk 2077, jak i jego fani zasługują na drugi dodatek. Popularność marki, odnowiona przez Edgerunners i patch 1.6 powinna zostać lepiej spożytkowana. Samą petycję możecie podpisać z linku znajdującego się tutaj.

Na chwilę obecną zebrano prawie 11 tysięcy podpisów z planowanych 15 tysięcy. Dodatkowo pojawia się coraz więcej wpłat finansowych na cel akcji. Czy petycja osiągnie swój zamierzony efekt? O tym przekonamy się za jakiś czas. CD Projekt Red do niedawna znany był z bardzo dobrego kontaktu ze swoimi fanami. Z pewnością będą to bardzo ciekawe miesiące dla fanów franczyzy.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe