Chilling Adventures of Sabrina & The Haunting of Hill House – Teoria Wielkiego Serialu

Źródło: netflix.com

Teoria Wielkiego Serialu

Co łączy nawiedzone budynki, domy pogrzebowe, śmierć bliskich, walkę ze złem, demony i opętania?  Oczywiście, że Netflix i jego dwie produkcje – Chilling Adventures of Sabrina oraz The Haunting of Hill House. Obydwa spowodowały ostatnio wiele zamieszania, dlatego nie mogło ich zabraknąć w „Teorii Wielkiego Serialu”!

Nowa wersja przychód nastoletniej czarownicy, czyli „Chilling Adventures of Sabrina” została nakręcona na podstawie komiksów Archie Comic’s oraz dzięki pracy Roberto Aquire–Sacassa, który jest także twórcą serial. Wcześniej scenarzysta odpowiadał m.in. za serial „Riverdale”. Druga poruszana w audycji produkcja to „Haunting of Hill House”, który zdecydowanie jest już dla starszych i więcej wymagających widzów.  Pomysł na obraz wziął się książki Shirley Jackson o tym samym tytule.

Wyświetl ten post na Instagramie.

protect Harvey at all costs.

Post udostępniony przez Chilling Adventures of Sabrina (@sabrinanetflix)

Pilotażowy odcinek oraz cały pierwszy sezon serialu „Chilling Adventures of Sabrina” pojawił się 26 października na Netflixie, a już teraz wiadomo, że pojawią się kolejne serie odcinków. Jest to historia, którą wszyscy znamy. Ciotki (Zelda i Hilda) wychowują Sabrinę, która straciła rodziców. Wszystkie są wiedźmami, ale czy ktoś się spodziewa, że należą do Kościoła Nocy i czczą Czarnego Pana? Jeśli lubicie produkcje, w których zakopuje się żywych, poświęca przyjaciół i przechodzi czarne chrzty, to na pewno serial dla Was!

„Nawiedzony dom na wzgórzu” zadebiutował trochę wcześniej, bo 12 października, ale przyciągnął równie wielką rzeszę fanów. Tym razem mamy do czynienia z nawiedzonym domem, który odcisnął piętno na dzieciach, którym przyszło się w nim wychowywać. Wydawałoby się, że teraz, gdy są już dorośli, to nic im nie grozi i mogą zająć się własnymi sprawami. Jednak nie jest to wcale takie proste, a dawne demony powrócą i postarają się wywrócić ich życie do góry nogami!