Jazz Ring Festival – 5 edycja

Czy jazz to martwy gatunek? Okazuje się, że nie! Poznań po raz piąty udowadnia, że jazz jest ponadczasowy i może przybrać najróżniejsze barwy.

Jazz Ring Festiwal tak jak co roku, trwa przez cały listopad. W ciągu jednego miesiąca będziemy mogli doświadczyć aż 6 wspaniałych jazzowych występów. Pierwszy z nich odbędzie się już 6 listopada.

Jazz Ring Festival line up

06.11 William’s Thing, Scena na Piętrze

8.11 Maciej Pruchniewicz & An On Bast, Dragon Social Club

14.11 Stasiuk/Trzaska, Republika Sztuki Tłusta Langusta

17.11 Don Antonio, Meskalina

21.11 Quantu Trio, Meskalina

24.11 Aga Czyż, Meskalina

Gwiazdy festiwalu

Jazz ring festiwal to nie tylko jazz w klasycznym wydaniu, to wyjście poza ramy gatunku. Maciej Pruchniewicz & An On Bast przeniosą nas w klubowe klimaty. Podróż po odległych wszechświatach muzycznych, eklektyczne dźwięki i miksy.

William’s thing to prawdziwy duch natury, artyści nagrywali swoją płytę w lesie, materiał to rozmowa z naturą, prawdziwy dialog z przyrodą. Artyści na koncercie zagrają muzykę inspirowaną poezją H.D. Thoreau. W składzie Michał Górczyński na klarnecie kontrabasowym, Sean Palmer jako wokal oraz Tomasz Wiracki na fortepianie.

Stasiuk/Trzaska czyli niesamowity duet literacko muzyczny. Naszym zdaniem główne gwiazdy festiwalu. Andrzej Stasiuk – prozaista i literat, Mikołaj Trzaska – saksofonista i kompozytor. Połączenie idealne, jeśli szukacie dźwięków i słów, które nadadzą Waszemu życiu sensu, to właśnie na ten koncert musicie się wybrać.

Don Antonio to dźwięki rodem z włoskich wakacji. W składzie zespołu: Antonio Gramentieri na gitarze,
Francesco Valtieri sakasofon i elektronika, Gianni Perinelli saksofon i elektronia, Piero Perelli perkusja. Don Antonio to wasz paszport na wymarzone wakacje, niezbędny zwłaszcza teraz w smutne listopadowe dni.

Quantum Trio, czyli polsko-chilijskie trio. Grupę tworzą Michał Jan Ciesielski na saksofonie, Kamil Zawiślak na klawiszach oraz Luis Mora Matus na perkusji. Ciekawi jak wyszło to połączenie? Bo my bardzo!

Aga Czyż, wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej. O tej kobiecie będzie jeszcze głośno, portal JazzSoul.pl ogłosił ją debiutem roku. Dla nas Aga Czyż to jedna z silniejszych przedstawicielek polskiego smooth jazzu. Jesienny wieczór na jej koncercie? To brzmi jak bajka!

Przekonaliśmy Was? Widzimy się na listopadowym Jazz Ring Festival.