Akademickie Podsumowanie Tygodnia #32

Informacje z Polski

Obostrzenia przedłużone

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia. Kolejne decyzje zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Obecnie do 18 kwietnia obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte.

Informacje z UAM

Matura z geografiką

Studenckie Koło Naukowe Geografów z sekcje Geo – Grafiki pomoże tegorocznym maturzystom. Matura z geografiką to cykl spotkań online i filmików pokazujących typowe zadania egzaminacyjne, dotyczące interpretacji map, wykresów czy diagramów. Na nagraniach studenci pokazują, w jaki sposób rozwiązywać te typy zadań oraz wyjaśniają  najtrudniejsze kwestie.

Inicjatywa ma ułatwić maturzystom powtórki do egzaminu z geografii na poziomie rozszerzonym. Harmonogram spotkań:

14.04.2021 r. – wykresy i diagramy 

21.04.2021 r. – mapy świata

28.04.2021 r. – mapy Polski

5.05.2021 r. – współrzędne

12.05.2021 r. – przekroje i rysunki

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym wydarzeniu oraz profilu organizatora.

Informacje z Poznania

MPK szuka pamiątek związanych z historią komunikacji miejskiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu poszukuje osób, które mogą przekazać historyczne pamiątki Muzeum Komunikacji. Za przekazanie największej liczby materiałów przewidziane są nagrody – gadżety od MPK. Im starsze pamiątki tym lepsze, ale muzuem zależy także na tych bardziej współczesnych z lat 1980 – 2008. Osoby, które chciałyby podzielić się swoimi zbiorami proszone są o kontakt z kustoszem muzueum mailowo:   lub telefonicznie 61 839 62 07.

Poznaniacy oddadzą hołd Krzysztofowi Krawczykowi

W dniu pogrzebu artysty każdy będzie mógł zapalić znicz, by oddać hołd zmarłemu artyście. Jak przekazują organizatorzy od godziny 11:00 przy schodach teatru zostaną wyłożone kwiaty a z głośników wydobywać się będzie muzyka ze spektaklu „Staroświecka komedia” z 1977 roku. Organizatorzy akcji zwracają się z prośbą o zachowanie dystansu w związku z obecną sytuacją epidemiczną.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Msza święta pogrzebowa artysty zostanie odprawiona w archikatedrze w Łodzi w sobotę, 10 kwietnia o godzinie 12. Tego samego dnia o godzinie 15 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu w Grotnikach.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów. wielokrotnie występował w Poznaniu, jednym z jego ostatnich koncertów w naszym mieście był udział w Juwenaliach w 2018 roku. 

Nagrania serwisu można wysłuchać na naszym profilu facebookowym Meteor News.