Wrześniowy Restaurant Week X

Mamy tutaj miłośników dobrego jedzenia? Do wszystkich zainteresowanych nowymi doznaniami kulinarnymi, spieszymy z informacjami o tegorocznej edycji Restaurnat Week. W rozmowie z Karoliną Piotrowską, City Menager festiwalu na Poznań, możemy dowiedzieć się nieco więcej o tym smacznym pomyśle na spędzenie wolnego czasu.

Dla wszystkich niewtajemniczonych, czym jest Restaurant Week?

Festiwal Restaurant Week to wydarzenie, które polega na doświadczeniu Restauracyjnym. Najlepsze Restauracje z kilkunastu miast w całej Polsce przygotowują wyjątkowe, festiwalowe menu składające się z przystawki, dania głównego oraz deseru. My jako Festiwal, dzięki Partnerowi, dodajemy do posiłku koktajl Martini Fiero. Cała kolacja kosztuje Gościa jedynie 59 PLN za te 4 elementy, co sprawia, że może poznać i posmakować nowych miejsc w swoim mieście w niższej, festiwalowej cenie.

Czym będzie różniło się to wydarzenie od poprzednich edycji?

Każde edycja Festiwalu różni się od poprzednich. Każda edycja jest nieco inna, ponieważ biorą w niej udział inne Restauracje oraz jest podawane inne, wyjątkowe menu, przygotowywane przez Szefów Kuchni właśnie na tę okazję. 

Festiwalowi towarzyszy hasło zero waste, w jaki sposób będzie ono realizowane?

Realizowane jest ono w ten sposób, że Goście dokonują rezerwacji wcześniej, najpóźniej dzień przed planowaną wizytą w wybranej Restauracji i dzięki temu Restauracja dokładnie wie ilu Gości ma się spodziewać danego dnia, które menu będzie podawać i co za tym idzie – ile produktów potrzebuje i ile wykorzysta na dany dzień. Nic nie ma prawa się zmarnować 🙂

Kto i w jakie sposób może wziąć udział?

Udział może wziąć każdy. Chodzi o poznanie nowych miejsc w swoim mieście, o przeżycie fajnej, kulinarnej przygody, spędzenie miłego czasu z drugą połówką, w gronie Przyjaciół czy Rodziny. Każdy może wejście na stronę festiwalu , przejrzeć biorące udział w wydarzeniu Restauracje ze swojego miasta oraz ich festiwalowe menu i zrobić rezerwację poprzez stronę.

Jakie miasta obejmuje festiwal?

Festiwal obejmuje w całej Polsce takie regiony jak: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Trójmiasto, Białystok, Szczecin, Lubelskie, Silesia czy Rzeszów.

Gdzie można znaleźć więcej informacji o wydarzeniu?

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie oraz na mediach społecznościowych Festiwalu.