Ten o pieniądzach, czyli Sapkowski i Telltale – Nowinki Technologiczne

Nowinki Technologiczne – 09.10.2018

Prowadzący: Kamil Malicki i Mateusz Stasiak

Czwarty sezon „Nowinek Technologicznych” rozpoczynamy w najlepszy możliwy sposób, czyli w pełnym składzie! Mateusz Kaczmarek, Kamil Malicki oraz Mateusz Stasiak porozmawiają o tym, jak Andrzejowi Sapkowskiemu zabrakło 60 milionów w portfelu i o przykrym końcu Telltale Games.

Gentlemani z zasady nie powinni rozmawiać o pieniądzach, ale czasem po prostu trzeba. Oba dzisiejsze tematy kręcą się wokół finansów.

Pierwszym poruszonym przez nas tematem jest sytuacja, która w wielu z nas budzi nic innego, jak politowanie. Saga „Andrzej Sapkowski kontra CD Projekt RED” ciągnie się już od wielu lat. Jednak to dopiero teraz, Pan Andrzej wysunął najcięższe działa. Do siedziby producenta gier z serii Wiedźmin wpłynęło pismo od prawników autora powieści z serii Wiedźmin, w którym żąda on od warszawskiej firmy 60 milionów, ponieważ pieniądze z góry jednak się nie zgadzały. Co z tego wynikło? Posłuchajcie.

Drugi temat, który poruszyliśmy, jest mi szczególnie bliski. Pierwsze The Walking Dead od Telltale Games do dzisiaj jest dla mnie przykładem, jak powinna wyglądać dobrze napisana i chwytająca za serce historia w grach. Jednak gry z serii The Walking Dead musiały nie wystarczyć i studio było zmuszone ogłosić upadłość. W programie dyskutujemy, co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy oraz co teraz będzie się działo z markami studia.