Różycki i S-ka w Grupie Mistrzowskiej

Bartłomiej Kowalewski – MVP meczu nr 1

Zawodnicy KS Box Logistics Waterpolo Poznań zameldowali się w Grupie Mistrzowskiej Ekstraklasy w piłce wodnej. W pierwszym historycznym spotkaniu transmitowanym przez Planetę Sportu poznaniacy pewnie wygrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 15-4 (4-0, 4-0, 4-2, 3-2). W niedziele, w drugim spotkaniu, mieliśmy powtórkę z rozrywki – 14-8(2-5, 2-1. 4-0, 6-2).

Wielką radość sprawili zawodnicy Tomka Różyckiego i Jacka Maciąga demolując rywala w dwumeczu. Pierwsze spotkanie było w pełni kontrolowane przez poznaniaków, którzy zastosowali wysoki pressing w obronie. Dzięki takiej taktyce gracze z Ostrowca Świętokrzyskiego nie mogli celnie między sobą podawać piłki. Przyjezdni w pierwszej połowie nie potrafili znaleźć recepty na oddanie skutecznego rzutu. Zawodnicy z województwa świętokrzyskiego nie mieli również szczęścia w tym meczu – piłka zamiast zatrzepotać w bramce obijała słupki, czy poprzeczkę. Niepowodzenie rywala momentalnie wykorzystywali zawodnicy Box Logstics, którzy swój atak w głównej mierze opierali na kapitalnej dyspozycji swojego bombera – Bartłomieja Kowalewskiego. Reprezentant Polski zanotował w tym spotkaniu łącznie 4 bramki i zdobył nagrodę MVP spotkania. Nie można również umniejszać postawy innych zawodników. Według komentatorów tego spotkania najpiękniejszego gola w tym pojedynku trafił Kacper Ślusarczyk. W sytuacji podbramkowej zawodnik Waterpolo Poznań zakończył całą akcję efektownym backhandem.

Niedzielne spotkanie było dużo ciekawsze. Przede wszystkim młodzi zawodnicy 9-krotnego Mistrza Polski zaskoczyli zawodników z Poznania, trafiając w pierwszej kwarcie 5 bramek. W pierwszej połowie Paweł Handze musiał wyciągać 7 razy piłkę z bramki. Przewaga w basenie zawodników KSZO była bardzo widoczna – akcja i bramka. Wyróżniającymi się postaciami przyjezdnych byli Igor Śląszkiewicz oraz Maksymilian Walesic, zdobywcy 2 goli. Druga połowa była wielkim przebudzeniem mocy. Kapitan, trener i prezes w jednym, czyli Tomasz Różycki zaczął grać, jak z nut. Napędził swój zespół do lepszego grania i kolejne akcje rozpoczęły triumfalny marsz po zwycięstwo 14-8. Wspomniany Tomek Różycki z 5 trafieniami został MVP spotkania.

Dwa zwycięstwa drużyny KS Box Logistics Waterpolo Poznań z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zapewniły zawodnikom ze stolicy wielkopolski awans do grupy mistrzowskiej, najwyższej klasy rozgrywkowej piłki wodnej w Polsce. Można śmiało również dodać, że poznaniacy znaleźli się tym samym w strefie medalowej; jednak do samych medali bardzo długa droga.

Statystyki bramkowe jasno pokazują, że mocną stroną Waterpolo Poznań jest zespołowość. ponieważ pięciu graczy na przestrzeni całego sezonu zanotowało +10 bramek, w tym trzech +20 bramek. Taką tylko statystyką mogą się jeszcze pochwalić gracze ŁUKOSZ WTS Polonii Bytom, którzy w następnym spotkaniu o prowadzenie w tabeli grupy A, zmierzą się z ekipą Jacka Maciąga i Tomka Różyckiego.