Rockstar komentuje wyciek GTA VI

Dzień po głośnym wycieku materiałów z GTA VI Rockstar Games wydało oficjalne oświadczenie. Fani mają być spokojni o nową odsłonę Grand Theft Auto, jak i inne projekty studia, ponieważ zajście ma nie mieć wpływu na produkcję.

Rockstar

W niedzielę na forum poświęconym Grand Theft Auto jeden z użytkowników, Teapotuberhacker, podzielił się wyciekiem z nowej, szóstej odsłony GTA. Były to m.in. 90 filmów z rozgrywki oraz dokumentacja z grą związana. Następnie leaker chciał negocjować z twórcami. Firma właścicielska Rockstar Games, Take-Two Interactive, szybko zareagowała, usuwając ślady wycieku z forum i Youtube. Teraz Rockstar postanowiło samo skomentować zaistniałą sytuację.

Mimo iż wyciek był ogromny, Rockstar nie przewiduje żadnych problemów, które mogłyby dosięgnąć obecne i przyszłe projekty. Podobny komunikat wystosowało Take-Two do inwestorów, mówiąc, że „podjęło kroki, by odizolować i opanować ten incydent”. Choć wydaje się to niemożliwym, żeby sytuacja z niedzieli nie miała żadnego wpływu na produkcję GTA VI (chociażby na pracę zdalną pracowników, na co zwraca uwagę dziennikarz Jason Schreier), to dopiero czas pokaże, czy wyciek spowoduje opóźnienie premiery.

Uber na tropie Teapotuberhackera

Użytkownik forum GTA podobno nie podpadł jedynie Gwiazdom Rocka, ale również właścicielom popularnej aplikacji przewozowej. W czwartek 15 sierpnia firmowa sieć Ubera została zaatakowana. Jak donosi przedsiębiorstwo, haker dostał się do sieci poprzez Slack, czyli program służący do wewnętrznej komunikacji w firmach. Nie ucierpiały żadne inne dane, włącznie z tymi użytkowników. Co znamienne, w taki sam sposób miało dojść do wycieku w Rockstar Games. Stąd podejrzenia, że stoi za tym sama osoba lub grupa osób.

Uber wskazuje na Lapsus$, grupę hakerów, których aktywność zwiększyła się od ubiegłego roku. Mieli oni podobnymi metodami co tym razem przeprowadzić atak między innymi na Microsoft, Cisco, Samsung, Nvidie oraz Okte. Obecnie Uber współpracuję z FBI i Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, aby dopaść sprawców.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe