Przestrzeń Serialowa – Skins UK

Przestrzeń Serialowa – 08.01.2018

Prowadzi: Rafał Król, Natalia Rojewska
Realizuje: Paweł Grendysa


Skins to zdecydowanie serial, który oglądał każdy z pokolenia milenialsów. Pilotażowy odcinek pt. Tony miał premierę 25 stycznia 2007 roku w brytyjskiej stacji Channel 4 i zdecydowanie zmienił na zawsze produkcje, które skierowane były do nastolatków. Jeśli miałbym wymienić produkcje, które oglądały miliony, to wśród nich zdecydowanie Skins by się znalazło. Opis dystrybutora brzmi:

Perypetie grupy angielskich nastolatków, którzy pomagają sobie w codziennych problemach.

Moim zdaniem to zdecydowanie za mało, by ukazać jak przełomowy i fantastyczny serial stworzono. Produkcja przedstawia grupkę przyjaciół, którzy starają się sobie radzić z otaczającą ich codziennością, jednak nie robią tego, jak pozostali, gdyż twórcy postanowili pokazać życie nastolatków z Manchesteru w sposób całościowy. Razem z nimi pijemy, bierzemy narkotyki, kochamy się, odchudzamy, kradniemy czy po prostu bawimy się do białego rana. Za sukcesem Kumpli stoją twórcy Bryan Elsley oraz Jamie Brittain, którym nigdy nie udało się powtórzyć sukcesu.

Każdy z odcinków zatytułowany jest imieniem bohatera, o którym będzie opowiadać, zatem fani mogą być spokojni, gdyż każdej postaci zostanie poświęcona odpowiednia ilość czasu. Co ciekawe, jeszcze w 2007 roku nie dochodziły do głosu takie postulaty jak równość przedstawicieli różnych grup społecznych na ekranie, a jednak twórcy tak dopasowali bohaterów, że każdy mógł znaleźć postać, z którą mógł się utożsamiać. W związku z tym mamy Tony’ego Stonem – pewnego siebie chłopaka, który chce być przywódcą paczki (w tej roli Nicholas Hoult), Sida Jenkins, który będzie wiernym kompanem Tony’ego, ale zapragnie mieć także własne cele i swoją dziewczynę (zagrał go Mike Bailey), Chrisa Milesa, czyli typowego śmieszka, który będzie uderzał do nauczycielki (postać wykreował Joe Dempsie), Anwara Kharrala walczącego ze swoją tradycyjną rodziną (wcielił się w niego Dev Patel) oraz Maxxiego Olivera, który będzie chciał spełniać się jako tancerz i znaleźć miłość swojego życia (w tej roli  Mitch Hewer).  Żeńską część bohaterów reprezentują: Michelle Richardson, czyli dziewczyna Tony’ego, dla której chłopak będzie początkowo niezwykle oschły i niemiły (zagrała ją April Pearson), Jal Fazer – czarnoskóra prymuska, która będzie musiała zmierzyć się ze zbyt szybkim dorośnięciem do roli rodzica (postać wykreowała Larissa Wilson) oraz Cassie Ainsworth, która będzie miała problemy z anoreksją, ale na pewno się w niej zakochacie (aktorką grającą Cassie była Hannah Murray).