Prestiżowe konkursy na prace dyplomowe – Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne wychodzi naprzeciw uzdolnionym studentom!

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne - Książki, Czasopisma

Obrona pracy dyplomowej, zarówno pracy magisterskiej, jak i rozprawy doktorskiej, to niezwykle ważny moment w karierze studenckiej. Ukończone studia II oraz III stopnia poszerzają horyzonty przyszłej kariery oraz dają wiele możliwości. Oprócz oczywistych korzyści płynących z obrony pracy dyplomowej, magistranci oraz doktoranci mogą wykorzystać ją również w inny sposób.

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne specjalizuje się w wydawaniu podręczników akademickich oraz publikacji specjalistycznych i naukowych. Od lat wspiera inicjatywy angażujące społeczeństwo akademickie – zarówno wykładowców, jak i studentów oraz doktorantów. W roku 2020 Wydawnictwo, wraz z wydawanymi przez siebie czasopismami naukowymi – Praca i Zabezpieczenie Społeczne oraz Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego, organizuje dwa konkursy skierowane do najbardziej uzdolnionych magistrantów oraz doktorantów.

Celem konkursów jest promowanie szczególnie uzdolnionych autorów prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich, a także popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego oraz ustawodawstwa handlowego i gospodarczego. Prace magisterskie oraz rozprawy dyplomowe o tej tematyce mogą wziąć udział w jednym z organizowanych konkursów, które kierowane są do absolwentów uczelni wyższych, broniących swoje prace w terminie od 01.01.2019 r. do 31.12.2020 r.

Wygrana w konkursie to bardzo duże wyróżnienie – zarówno dla studenta, jak i uczelni wyższej,  którą on reprezentuje – mówi prof. Bartłomiej Nowak, prezes Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego. – Naszym celem jest promowanie szczególnie uzdolnionych studentów, dlatego oprócz przewidzianej nagrody pieniężnej zwycięzcy będą mieli możliwość opublikowania artykułu na podstawie swojej pracy dyplomowej na łamach jednego z profesjonalnych czasopism naukowych. Stanowi to dużą wartość dla przyszłej kariery zawodowej oraz naukowej – dodaje.

Czasopisma Praca i Zabezpieczenie Społeczne oraz Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego wydawane przez PWE to cenione czasopisma naukowe. Pierwszy z wymienionych tytułów właśnie dostał się do bazy ERIH PLUS – to wyróżnienie oraz idący za tym prestiż. Oba czasopisma są wysoko punktowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (40 pkt.). Możliwość współpracy przy tworzeniu obydwu czasopism jest dużą szansą dla młodych osób, które dopiero zaczynają karierę. Warto skorzystać z tej możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz szczegółami na stronach:
TUTAJ oraz TUTAJ