„Kryształowe dzieci” – historie uzależnień od dopalaczy

„Kryształowe dzieci” – Laura Chudzyńska
Prowadzenie i realizacja: Justyna Furmaniak
Muzyka: Sylwia Banasik – Oto ja! (Polish Version – This Is Me/The Greatest Showman)

Czy istnieje środek, który jest w stanie odebrać ci ciało i duszę? Tak. Nie musisz po nim jeść i spać, nie czujesz zmęczenia, a jedynie euforię i błogostan. Dryfujesz na cienkiej granicy usypanej białym pyłem między życiem a śmiercią i nie zdajesz sobie sprawy, że za chwilę pochłonie cię bez reszty, a ty nie będziesz już w stanie powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejną dawkę.

Kryształowe dzieci
"Kryształowe dzieci" to debiutancka książka Laury Chudzyńskiej.

Słowa z powyższego cytatu przywitają cię, kiedy sięgniesz po debiutancką książkę Laury Chudzyńskiej. Opowiada ona o piątce znajomych, których losy splotły się przez przypadek. Pewnego razu po prostu połączyło ich wspólne uzależnienie i dzielenie samotności. Kaja, Miriam, Natan, Sedonia i Oskar to tylko pseudonimy, ale historie, które opowiadają, wydarzyły się naprawdę.

Autorka stawiła czoła niezwykle trudnemu tematowi, jakim jest uzależnienie od dopalaczy. Opisane przez nią wydarzenia pokazują, jak zgubny i wyniszczający potrafi być ten nałóg. Nie jest to jednak tylko przestroga dla młodych. Ta książka pokazuje także rodzicom, jak ważne jest, aby poświęcali uwagę swoim dzieciom oraz je wspierali.

„Kryształowe dzieci” zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Całkowicie pochłonęły moją uwagę i serce oraz pozwoliły spojrzeć na problem uzależnienia od dopalaczy z zupełnie innej strony. Zachęcam do odsłuchania pełnej recenzji, która znajduje się poniżej. Zawarta w niej piosenka „Oto ja!” z filmu „The Greatest Showman” ma być swego rodzaju zachętą, aby wszystkie osoby dotknięte tym problemem odnalazły siebie, albo pomogły najbliższym znaleźć tę właściwą drogę.

Jeżeli szukasz innych czytelniczych perełek, to zajrzyj również tutaj -> meteor.amu.edu.pl

Strona autorki -> lukrify.com