„Jak podróżować”, czyli e-book, który zmieni spojrzenie na planowanie wyjazdów

Rok 2020 nie rozpieszczał nas możliwościami podróży. Jednak to właśnie w drugiej połowie tego, nieco dziwnego, roku swoją premierę miał e-book Ani Kęski „Jak podróżować”. Jest to drugi e-book w karierze autorki, jednak ten z założenia nie pojawi się w wersji drukowanej, jak to miało miejsce w przypadku „Jak stać się szczęśliwym człowiekiem”.

źródło: sklep.aniamaluje.com

E-book a podróż

Niewątpliwie w przypadku poradnika, dotyczącego podróżowania, forma elektroniczna zdaje się dalece wygodniejsza od papierowej. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że wspomniana pozycja ma 201 stron. Co więcej, poręczna forma e-booka sprawia, że do rad możemy sięgać w każdym momencie, czy to podczas planowania, czy już odbywania podróży.

Warto też wspomnieć o tym, że elektroniczna wersja pozwala na zamieszczenie linków i przekierowań, co w wypadku „Jak podróżować” jest niezwykle wygodne.

Podróżowanie niejedno ma imię

Ania Kęska w swoim e-booku postanawia podzielić się garścią przydatnych rad o tym, jak podróżować. Robi to w sposób bardzo przejrzysty i jasny. Nawet dla osób, które chcą dopiero zacząć swoją przygodę z samodzielnymi podróżami. 

E-book został podzielony na rozdziały, w których poruszane są poszczególne kwestie. Dzięki takiemu rozplanowaniu możemy z łatwością odnaleźć interesujące nas działy, a także pominąć niektóre z nich, jeśli uznamy, że na dany temat wiemy już wszystko. 

Nie tylko Ania

Co ważne, na stworzenie tego poradnika autorka poświęciła naprawdę sporo czasu i energii. Wyrazem tego są nie tylko niezwykle praktyczne porady wraz z podaniem konkretnych rozwiązań, ale także rady od innych podróżników.

Do swojego e-booka, Ania Kęska włączyła krótkie odpowiedzi różnych osób, które na Instagramie prowadzą konta poświęcone podróżowaniu. Odnajdziemy tam takie osoby jak: Zuza Ledworska (zuzaledwo) czy Kamila Markiewicz (laprimaveraa). Z tych niedługich wywiadów dowiadujemy się na przykład, jakie kierunki podróży polecają na pierwsze samodzielne wojaże czy poznajemy błędy, przed którymi przestrzegają swoich obserwujących.

Na plus trzeba zaliczyć też wypowiedź lekarki, dr Agnieszki Nalewczyńskiej, która podpowiada, w co warto zaopatrzyć się przed podróżą.

źródło: aniamaluje.com

E-book mnóstwa możliwości

Zaletą tej elektronicznej książki jest nie tylko estetyczne wydanie czy piękne zdjęcia. Najistotniejszy jest fakt, że dzięki zebraniu mnóstwa praktycznych porad, otwiera ona przed czytelnikiem szereg nowych możliwości. Autorka pokazuje, że mamy całą masę rozwiązań w podróży i to od nas, naszych priorytetów i założeń będzie zależało, jak będzie wyglądał finalny plan. 

Bardzo ważne jest również to, że poradnik ten zdejmuje z czytelnika presję. Pokazuje, że nie zawsze da się zrobić wszystko najtaniej, najbardziej komfortowo i super ekologicznie. Czasem trzeba z czegoś zrezygnować i to również jest w porządku.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata kultury zapraszamy tutaj -> meteor.amu.edu.pl/programy/kultura/