GG League 2019 – Rozmowa z Mateuszem Matysiakiem

Prowadzący: Mikołaj Lustig, Mikołaj Mikrus Obała
Gość: Mateusz Matysiak
Realizator: Monika Frydrychowicz

Jak wakacje to tylko z Meteorem. A skoro jesteśmy spadającym ciałem niebieskim przebijającym się przez atmosferę ziemską, to tym bardziej przebijemy się do waszych głów z kolejną dawką naszej sympatycznej gawędy. Tym razem serwujemy wam rozmowę z Mateuszem Matysiakiem, dyrektorem generalnym Good Game Leauge. Jest to organizacja, która w ten weekend zorganizowała finały swoich rozgrywek na Stadionie Miejskim w Poznaniu. na turniej przyjechały zespoły z Polski i Europy takie jak Virtus Pro, Aristocracy czy G2.

Audycja rozpoczęła się od omówienia historii tej organizacji, atrakcji przygotowanych na ten weekend oraz jak wyglądało przystosowanie stadionu pod zawody esportowe w tym roku. Cofnęliśmy się również do 2017 roku, kiedy GG Leauge pierwszy raz zorganizowało takie przedsięwzięcie. Oczywiście omówiliśmy startujące zespoły oraz wszelkie prognozy na zwycięstwo niektórych drużyn.

Ponadto porozmawialiśmy z naszym gościem na tematy gier retro, poniekąd nawiązujące do atrakcji GG Leauge i planach na przyszłość dla organizacji. Rozmawialiśmy o ewentualnych grach przygotowywanych na rok 2020. Wspomniano również o początkach esportu i takich grach jak StarCraft czy pierwszy Quake.

Po rozmowie z naszym gościem poruszyliśmy temat problemów wizerunkowych G2A.com oraz bardzo nietypowych zagrywkach PR’owych, jakie ta polska firma stosuje. Równocześnie z tym tematem omówiliśmy wszelkie problemy z cenami gier na Steamie oraz wadach systemu kupowania kluczy, porównując je do systemów, które działały za czasów, gdy na PC kupowało się płyty z grami. Na samym końcu wspomnieliśmy o The Sims i niegrzecznych rzeczach, które tam robiliśmy. Mogę zapewnić, że nie było to przeprowadzenie simów przez całe życie w szczęściu i dostatku.

Posłuchajcie tego odcinka!