Czy w Valoranta zagramy na konsoli?

W ostatnich dniach w serwisie hitmarker.net pojawiło się kilka intrygujących ogłoszeń o pracę. Riot Games poszukuje deweloperów z doświadczeniem w tworzeniu strzelanek na konsole. Wygląda na to, że twórcy Valoranta chcą poszerzyć dostępność gry.

źródło: esports91.com

Taktyczna strzelanka od Riot Games istnieje na rynku od 2020 roku i stale się rozwija. Cały czas pojawiają się nowi Agenci oraz mapy, a gałąź e-sportowa wręcz rozkwita. Nic więc dziwnego, że twórcy gry chcą poszerzyć grono potencjalnych odbiorców.  W zeszłym roku pracownicy potwierdzili powstawanie mobilnej wersji Valoranta, a teraz wszystko wskazuje na to, że smartfony nie będą jedynym kierunkiem ekspansji Riotu.

źródło: hitmarker.net

Powyższe ogłoszenie jest jednym z kilku zamieszczonych przez Riot Games w serwisie hitmarker.net, który często wykorzystywany jest zarówno przez firmy tworzące gry wideo, jak i osoby szukające pracy w tym sektorze. Z tekstów tych wynika, że studio poszukuje osoby na stanowisko starszego dewelopera oraz dwóch menadżerów projektu. Od kandydatów wymagają m.in. 5 lat doświadczenia w branży gier oraz praca przy co najmniej jednej wieloosobowej produkcji AAA na konsole.  

Wygląda więc na to, że próby przeniesienia Valoranta na konsole już niedługo zaczną wyglądać coraz bardziej realnie. Z pewnością umocniłoby to pozycję produkcji Riot Games na rynku strzelanek. Główny konkurent tego tytułu – CS:GO, dostępny jest jedynie na PC. Są to zaledwie pierwsze doniesienia, więc najprawdopodobniej na większą garść informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Autor: Maciek Szymczak

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe