Cyberpunk Phantom Liberty będzie ostatnim fabularnym DLC do gry

cyberpunk
źródło: CDPR

Niedawno na łamach Meteor.exe wspominaliśmy o wydarzeniu Night City Wire, na którym zapowiedziano pierwsze fabularne rozszerzenie do Cyberpunk 2077. Wspólnie z ogłoszeniem premiery patcha 1.6 była to mocna zapowiedź ofensywy ze strony CD Ptojekt Red na nadchodzący rok. Jak się niedługo później okazało, ofensywę tą zastopował sam CDPR.

Oficjalny kanał YouTube gry zareagował na jeden z komentarzy użytkowników, który liczył na dalszy rozwój produkcji pod kątem rozszerzeń fabularnych. W odpowiedzi napisał, iż CD Projekt Red nie planuje wypuszczenia kolejnych dodatków zawierających nowe historie.

cyberpunk comments
źródło: youtube.com

Na potwierdzenie informacji nie musieliśmy długo czekać. Według CD Projekt Red: „Możemy potwierdzić, że rozszerzenie, nad którym obecnie trwają prace, jest jedynym planowanym rozszerzeniem opracowanym dla Cyberpunk 2077”. Informacja opublikowano za pośrednictwem portalu VGC.

Co to oznacza dla franczyzy? Na ten moment wiemy dwie rzeczy. Jest to na razie koniec fabularnych DLC do gry oraz to, że twórcy nie wywiązali się z jednej z przedpremierowych obietnic. Zapewniali w niej, że tytuł będzie wsparty nie mniejszą liczbą rozszerzeń fabularnych, niż miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3.

Ale czy jest to równoznaczne z zapowiedzią całkowitego zaprzestania wspierania gry? Moim zdaniem nie. W tym przypadku studio ogłosiło, że nie ma obecnie w planach następnych rozszerzeń fabularnych. Kto wie, może po zadowalającej premierze Widma Wolności usłyszymy jednak zapowiedź nowego DLC lub przebąkiwanego co jakiś czas modułu multiplayer do gry?

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe