Akademickie Podsumowanie Tygodnia #41

Akademickie podsumowanie tygodnia, zawiera najważniejsze informacje zarówno z Polski, jak i z Poznania. Nie zabraknie także nowinek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, które przybliżą nam życie akademickie. Zapraszamy do przeglądu!

Informacje tygodnia z Polski

Kolejne luzowanie obostrzeń

Od 26 czerwca w hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększy się limit dopuszczalnych miejsc zajętych – teraz wyniesie 75 procent. Dodatkowo do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12. roku życia. W wakacje otworzą się także dyskoteki – jest to szansa na zabawę dla nawet 150 osób. Ponadto więcej osób będzie mogło pójść jednocześnie do kin i lokali gastronomicznych – 75 proc. wszystkich dopuszczalnych miejsc zajętych. Nowe wytyczne obowiązują na razie do końca sierpnia. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.

Informacje tygodnia z UAM

Nowe media w komunikacji

Tak nazywa się nowy kierunek studiów II stopnia na UAM, który będą mogli wybrać studenci. Prowadzony on będzie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Nowe media w komunikacji to praktyczne połączenie nauk społecznych, nowych technologii, a także sztuki użytkowej. Kierunek powstał we współpracy z Wydziałem Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Po ukończeniu studiów także można znaleźć pracę w sektorze nowych technologii komunikacyjnych, związanych z wykorzystaniem mediów cyfrowych w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej różnych instytucji.

UAM wśród najlepszych uczelni świata!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu klasyfikuje się w prestiżowym rankingu QS World University Rankings 2022 na miejscu między osiemset pierwszym a tysięcznym. Najlepiej oceniono reputację akademicką UAM. W tegorocznej edycji rankingu zostało sklasyfikowanych także 1300 uczelni. Z Polski najwyższe miejsce zajął Uniwersytet Warszawski – 308 pozycja, Uniwersytet Jagielloński jest na 309 lokacie, a Politechnika Warszawska znajduje się na początku 6 setki.

Informacje tygodnia z Poznania

Artyści, rzemieślnicy i dużo dobrego jedzenia

Takie atrakcje czekają także na Jarmarku Świętojańskim, który odbędzie się na poznańskim Starym Rynku po raz 46. Wydarzenie rozpocznie się już jutro i potrwa do 27 czerwca. Na miłośników dobrej kuchni czekają chałwy, oliwy, sery, wędliny czy miody. Jarmark nie zawiedzie fanów wszelakich wyrobów rzemieślniczych i wykonanych ręcznie, na przykład biżuterii czy ozdób z bursztynu. Stoiska handlowe będą czynne codziennie od 10 do 21 lub do ostatniego klienta. Ponadto, codziennie organizowany będzie konkurs, w którym do wygrania jest 100 złotych do zrealizowania u obecnych na rynku wystawców.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata newsów zapraszamy tutaj –> https://meteor.amu.edu.pl/programy/smm/