Akademickie Podsumowanie Tygodnia #41

Informacje z Polski

Kolejne luzowanie obostrzeń

Od 26 czerwca w hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększony zostanie limit dopuszczalnych miejsc zajętych – teraz wyniesie 75 procent. Do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12. roku życia. Na wakacje zostaną również otworzone dyskoteki – będzie mogło się bawić 150 osób. Ponadto więcej osób będzie mogło pójść jednocześnie do kin i lokali gastronomicznych – 75 proc. wszystkich dopuszczalnych miejsc zajętych. Nowe wytyczne obowiązują na razie do końca sierpnia. Do limitów nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

Informacje z UAM

Nowe media w komunikacji

Tak nazywa się nowy kierunek studiów II stopnia na UAM, który będą mogli wybrać studenci. Prowadzony on będzie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Nowe media w komunikacji to praktyczne połączenie nauk społecznych, nowych technologii i sztuki użytkowej. Kierunek powstał we współpracy z Wydziałem Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Po ukończeniu studiów można znaleźć pracę w sektorze nowych technologii komunikacyjnych, związanych z wykorzystaniem mediów cyfrowych w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej różnych instytucji.

UAM wśród najlepszych uczelni świata!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został sklasyfikowany w prestiżowym rankingu QS World University Rankings 2022 na miejscu między osiemset pierwszym a tysięcznym. Najlepiej oceniono reputację akademicką UAM. W tegorocznej edycji rankingu zostało sklasyfikowanych 1300 uczelni. Z Polski najwyższe miejsce zajął Uniwersytet Warszawski – 308 pozycja, Uniwersytet Jagieloński jest na 309 lokacie, a Politechnika Warszawska znajduje się na początku 6 setki.

Informacje z Poznania

Artyści, rzemieślnicy i dużo dobrego jedzenia

Takie atrakcje czekają na Jarmarku Świętojańskim, który odbędzie się na poznańskim Starym Rynku po raz 46. Wydarzenie rozpocznie się już jutro i potrwa do 27 czerwca. Na miłośników dobrej kuchni czekają chałwy, oliwy, sery, wędliny czy miody. Fani wszelakich wyrobów rzemieślniczych i wykonanych ręcznie, na przykład biżuterii czy ozdób z bursztynu, także nie będą zawiedzeni. Stoiska handlowe będą czynne codziennie od 10 do 21 lub do ostatniego klienta. Ponadto, codziennie organizowany będzie konkurs, w którym do wygrania jest 100 złotych do zrealizowania u obecnych na rynku wystawców.

Nagranie serwisu można odsłuchać na naszym profilu facebookowym Meteor News.