Wiosenna edycja Kindernaliów 2021

Na początku maja miałam przyjemność dowiedzieć się nieco więcej o tegorocznej edycji dobrze znanego projektu. Wydarzenie skierowane do dzieci, mające na celu popularyzację nauki i edukacji, od 2017 roku przyciąga uwagę nie tylko młodszej widowni. Zapraszam do przeczytania rozmowy z Miriam Eftekhar Omrani – przedstawicielki Fundacji Jeden Uniwersytet.
Czym w tym roku zaskoczą nas Kindernalia?

W tym roku czeka nas prawdziwa i niezapomniana podróż dookoła świata wraz z Poziołkiem – czyli naszą Kindernaliową maskotką. Nie bez powodu czeka nas taka wyprawa, ponieważ motywem przewodnim tegorocznej Wiosennej Edycji Kindernalia 2021 są właśnie podróże. Przygodę rozpoczęliśmy w Europie, a następnie przemierzymy każdy zakątek świata i wspólnie powędrujemy na wszystkie kontynenty, na których czeka nas prawdziwa dawka wiedzy i moc atrakcji. Każda treść i materiał spersonalizowana jest w stosunku do danego kontynentu i kraju, dlatego nasze zagadnienia są pełne interesującej i oryginalnej zawartości.

Czy organizacja wydarzenia online jest trudniejsza od tradycyjnej formy?

Myślę, że przy odpowiedniej organizacji oraz zaangażowaniu wolontariuszy, które jest na bardzo wysokim poziomie, organizacja takiego wydarzenia online nie jest trudniejsza od tradycyjnej formy. Oczywiście, jak przy każdym wydarzeniu online, kwestie techniczne mogą budzić obawy, jednakże jak na razie nie napotkamy trudności, a wręcz przeciwnie, wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci, a także spotykamy się z bardzo pozytywnym odbiorem w Internecie i na różnych portalach społecznościowych.

Na jakie atrakcje możemy liczyć?

Naszym celem jest dotarciem do dzieci z każdego zakątka Polski, tak aby móc popularyzować wiedzę poprzez edukację i zabawę. Kindernalia Online 2021 obfitować będą w wiele interesujących aktywności, między innymi: kolorowanki, zabawy sensoryczne, kulinaria, zabawy ruchowe, origami, gry edukacyjne, język migowy, a także wiele konkursów, w których na najmłodszych czekają wspaniałe nagrody. Pragniemy dostarczać naukę poprzez zabawę, aby dzieci mogły nieustannie rozwijać się w wielu dziedzinach, a także rozwijać swoją kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Mamy również w planach poruszenie dwóch istotnych tematów, jakimi jest wielokulturowość, a także niepełnosprawność, aby młodzi odbiorcy już od najmłodszych lat mogli ujrzeć sedno tych aspektów.  

W jaki sposób można dołączyć do tego wydarzenia? Do kogo jest skierowane?

Nowa rzeczywistość w postaci pandemii COVID-19 spowodowała, że wszystkie nasze dotychczasowe działania zostały skierowane do Internetu, który aktualnie jest naszym głównym źródłem komunikacji i dzięki temu mamy ogromną możliwość dotarcia do dzieci z każdego zakątka Polski. Jest to ogromny plus, ponieważ swoje działania już nie tylko kierujemy do dzieci z naszego środowisko lokalnego jakim jest Poznań, a także do adresatów z całego kraju. Dołączyć można poprzez główne wydarzenie na Facebooku, dostępne pod linkiem  na którym można znaleźć treści dotyczące naszego wydarzenia, a także na oficjalnym fanpage’u.

 Wydarzenie jest skierowane do wszystkich, ponieważ w żaden sposób nie ograniczamy progu wiekowego, a naszym celem jest tworzenie wartościowych i przede wszystkim bezpłatnych treści dla każdego. Kindernalia cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat.

Gdzie możemy Was znaleźć?

Prężnie działamy w mediach społecznościowych, dlatego można nas znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na stronie internetowej, na których systematycznie zamieszczamy różnorodne treści – tak, aby zainteresować naszych odbiorców. Od niedawna działamy również na platformie Tik Tok, gdzie nagrywamy ciekawe i pełne humoru filmiki skierowane do naszych najmłodszych odbiorców.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami, a także do dzielenia się nimi w social mediach, ponieważ nasi wolontariusze w każdą treść włożyli kawałek swojego serca i wykonali ogrom pracy.